W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Na Politechnice Śląskiej rozpoczęła się kolejna edycja studiów podyplomowych z zakresu gospodarowania wodami. To wspólny projekt uczelni i Wód Polskich w Gliwicach

11.03.2024

Zdjęcie grupy studentów - inauguracja studiów podyplomowych na Politechnice Śląskiej

Już po raz drugi studenci z całego kraju będą zdobywać wiedzę z zakresu gospodarki wodnej w ramach studiów podyplomowych pn. "Zarządzanie gospodarką wodną i ochrona wód – Wody: Interdyscyplinarne Podejście”. Kierunek, będący wspólnym projektem Politechniki Śląskiej oraz Wód Polskich w Gliwicach, został zainaugurowany oficjalną uroczystością w murach uczelni, która odbyła się w sobotę 9 marca na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki. W wydarzeniu udział wziął Dyrektor Wód Polskich w Gliwicach Marcin Jarzyński. 

Sobotnia inauguracja dla zgromadzonych studentów była również pierwszym spotkaniem, w trakcie którego odbywały się zajęcia. Ukończenie studiów pozwoli im na zdobycie wszechstronnej wiedzy, dotyczącej m. in. uwarunkowań technicznych gospodarki wodnej, uwarunkowań środowiskowych (takich jak adaptacja do zmian klimatu, rekultywacja zasobów wodnych, czy kwestie dotyczące ekotoksykologii) oraz aspektów prawnych wykorzystywanych w zarządzaniu gospodarką wodną. Dużą grupę studentów stanowią również pracownicy Wód Polskich - nie tylko tych zatrudnionych w strukturach RZGW w Gliwicach, ale także w całej Polsce. 

Nowa edycja kierunku została wzbogacona o możliwość przystąpienia do egzaminu, potwierdzającego kwalifikacje do wykonywania dokumentacji hydrologicznych. Z tej opcji będą mogli skorzystać wszyscy kandydaci, którzy pomyślnie ukończą obydwa semestry studiów.

Podczas wydarzenia głos zabrał również Dyrektor Wód Polskich w Gliwicach pan Marcin Jarzyński:

- Ogromnie cieszy mnie fakt, że już po raz drugi udało się uruchomić studia, które są odpowiedzią na dynaminicznie zmieniające się aspekty związane z gospodarką wodną. Dzięki temu grono naszych specjalistów może rozwijać swoje kwalifikacje i tym samym przyczyniać do osiągania lepszych rezultatów zadań, znajdujących się w obszarze kompetencji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych metod ich realizacji. Ponadto, przyszli absolwenci mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności do wykonywania zawodów z zakresu zarządzania wodami, na które aktualnie istnieje duże zapotrzebowanie na rynku pracy - powiedział Marcin Jarzyński.

Spotkania studentów odbywać będą się w ciągu dwóch semestrów. W tym czasie ich uczestnicy będą brać udział w wykładach i ćwiczeniach, ale również w warsztatach kierunkowych i wizytach studyjnych na obiektach hydrotechnicznych administrowanych przez PGW Wody Polskie.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}