W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie realizacji wojewódzkiego programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” w roku szkolnym 2022/2023

10.11.2023

Grafika przedstawia napis „WOJEWÓDZKI PROGRAM PROFILAKTYKI UŻYWANIA SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne woj. zachodniopomorskiego” po lewej stronie widnieje zdjęcie 5 postaci ustawionych dookoła stołu, a po prawej stronie widnieje logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Program edukacyjny „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” realizowany jest wspólnie z jednostkami zachodniopomorskiej policji od 2015 roku. Celem głównym programu jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, e-papierosów, alkoholu, a także ograniczenie spożywania napojów energetyzujących oraz leków przez osoby młode.

W roku szkolnym 2022/2023 zrealizowana została VIII edycja programu. W programie wzięły udział 272 szkoły podstawowe z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Edukacją objęto 18 815 uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego:

klas 5 – 4 847 uczniów

klas 6 – 5 919 uczniów

klas 7 – 5 798 uczniów

innych klas – 2 251 uczniów.

 

Uczniowie dzięki zrealizowaniu programu dowiedzieli się, które zachowania są ryzykowne i niebezpieczne dla zdrowia oraz, że stosowanie substancji psychoaktywnych może mieć negatywny wpływ na ich przyszłość.

 

Działaniem wzmacniającym program edukacyjny w poprzednim roku szkolnym był Wojewódzki Przegląd Form Artystycznych. Przegląd to artystyczna forma profilaktyki i sprzeciwu osób młodych wobec zagrożenia, jakim jest ryzyko eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi przez osoby młode. Edycja zeszłorocznego konkursu odbyła się w formie on-line i cieszyła się sporym zainteresowaniem.

 

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” prosimy o kontakt w właściwymi terenowo promotorami zdrowia z Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

{"register":{"columns":[]}}