Ponowne wykorzystanie informacji sektora publicznego w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie
I. Przepisy prawne regulujące ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego.
Zasady i tryb udostępniania i przekazywania informacji sektora publicznego w celu ponownego wykorzystywania, warunki ponownego wykorzystywania oraz zasady ustalania ewentualnych opłat za ponowne wykorzystywanie określa:
- Ustawa z dnia 11 sierpnia 2021 r. o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji
II. Informacje ogólne.
Informacje sektora publicznego – to każda treść lub jej część, niezależnie od sposobu utrwalenia, w szczególności w postaci papierowej, elektronicznej, dźwiękowej, wizualnej lub audiowizualnej, będącą w posiadaniu podmiotu zobowiązanego.
Ponowne wykorzystywanie sektora publicznego – to wykorzystywanie przez użytkowników informacji sektora publicznego w jakimkolwiek celu, z wyjątkiem wymiany informacji sektora publicznego między podmiotami zobowiązanymi wyłącznie w celu realizacji zadań publicznych.
Otwarte dane - to dane, które mogą być swobodnie używane, ponownie wykorzystywane i rozpowszechniane przez każdego – ewentualnie z podaniem źródła i zasad rozpowszechniania.
III. Zasady udostępniania i przekazywania informacji sektora publicznego w celu ponownego wykorzystywania będących w posiadaniu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Warszawie.
Ponownemu wykorzystywaniu podlega informacja sektora publicznego:
- udostępniona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie - https://www.gov.pl/web/wsse-warszawa/biuletyn-informacji-publicznej?show-bip=true ,
- udostępniona w serwisie internetowym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie - https://www.gov.pl/web/wsse-warszawa ,
- przekazana na wniosek o ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego
Wniosek wnosi się w przypadku, gdy:
- informacja sektora publicznego nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie lub
- w portalu danych,
- informacja sektora publicznego została udostępniona w inny sposób niż Biuletynie Informacji Publicznej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie i nie zostały określone warunki ponownego wykorzystywania lub opłaty za ponowne wykorzystywanie bądź nie poinformowano o braku takich warunków lub opłat,
- informacja sektora publicznego będzie wykorzystywana na warunkach innych niż zostały dla tej informacji określone,
- informacja sektora publicznego została udostępniona lub przekazana na podstawie innych ustaw określających zasady i tryb dostępu do informacji będących informacjami sektora publicznego.
Wniosek powinien spełniać warunki formalne wskazane w art. 39 ust. 3 ustawy o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego.
IV. Sposób złożenia wniosków.
- osobiście w kancelarii:
Kancelaria Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie,
ul. Żelazna 79 (parter),
00-875 Warszawa
- godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku 8:00-15:05
- pocztą na adres:
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie
ul. Żelazna 79
00-875 Warszawa
- pocztą elektroniczną na adres: sekretariat.wsse.warszawa@sanepid.gov.pl
- przez elektroniczną skrzynkę podawczą za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji
V. Termin rozpatrzenia wniosku.
Wniosek rozpatruje się bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku.
Jeżeli rozpatrzenie wniosku w tym terminie nie jest możliwe, Wnioskodawca zostanie powiadomiony o powodach opóźnienia w przekazaniu informacji oraz o nowym terminie, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.
W przypadku niespełnienia wymogów formalnych wniosku wzywa się wnioskodawcę do usunięcia braków formalnych, wraz z pouczeniem, że ich nieusunięcie w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpoznania.
VI. Opłaty za ponowne wykorzystywanie.
Informacje sektora publicznego są udostępniane w celu ich ponownego wykorzystywania bezpłatnie.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna może nałożyć opłatę za ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego, jeżeli przygotowanie informacji publicznej w sposób wskazany we wniosku wymaga poniesienia dodatkowych kosztów.
Ustalając wysokość opłaty uwzględnia się koszty przygotowania lub przekazania informacji sektora publicznego w określony sposób i w określonej formie oraz inne czynniki, które będą brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków o ponowne wykorzystywanie, które mogą mieć wpływ w szczególności na koszt lub czas przygotowania lub przekazania informacji.
Wysokość opłaty nie przekroczy sumy kosztów sumy kosztów poniesionych bezpośrednio w celu przygotowania lub przekazania informacji sektora publicznego w celu ponownego wykorzystywania w określony sposób i w określonej formie.
VII. Organ odwoławczy.
Organem odwoławczym od decyzji o odmowie wyrażenia zgody na ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego oraz od decyzji o warunkach ponownego wykorzystywania lub o wysokości opłat za ponowne wykorzystywanie jest minister właściwy do spraw informatyzacji.
W zakresie nieuregulowanym ustawą do decyzji o odmowie wyrażenia zgody na ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego oraz do decyzji o warunkach ponownego wykorzystywania lub o wysokości opłat za ponowne wykorzystywanie stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 775).
- Pierwsza publikacja:
- 29.09.2023 10:19 Iwona Sobiechowska-Żołna
- Wytwarzający/ Odpowiadający:
- Agata Stankowska
Tytuł | Wersja | Dane zmiany / publikacji |
---|---|---|
Ponowne wykorzystanie informacji sektora publicznego w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie | 1.0 | 29.09.2023 10:19 Iwona Sobiechowska-Żołna |
Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP