W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncert „Nowa Miodowa. Sinfonia Iuventus" 28.01.2023

20.01.2023

Grafika przedstawiająca pomarańczowe promienie na czarnym tle rozchodzące się od środka. Na tym tle widnieją białe litery informujące o koncercie.

Drugi z cyklu koncertów w ramach współpracy ZPSM Nr 1 z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.

 

28 stycznia 2023 (sobota) godz 18:00

Sala Koncertowa ZPSM Nr 1

 

Program:


Ludwig van Beethoven Uwertura Egmont

Max Bruch Romanze F-dur op. 85 na altówkę i orkiestrę symfoniczną

Eduard Lalo Koncert wiolonczelowy d – moll

***

Józef Świder Suita na akordeon i orkiestrę smyczkową Scherzo, Toccata, Canzona, Danza

Ignacy Jan Paderewski Koncert fortepianowy a-moll op. 17 cz.I


Wykonawcy:


Stanisław Makuracki fortepian

Bruno Woźniakowski wiolonczela

Julian Krej akordeon

Zofia Groblewska altówka


Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa  

Miłosz Kula dyrygent


Bilety:


Pula biletów została wyczerpana. 

Dostęne są wejściówki jedynie dla uczniów ZPSM Nr 1.

 


 

Bio:

 

Portret Makuracki

Stanisław Makuracki w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie i na skrzypcach. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie, w klasie skrzypiec. Obecnie kontynuuje naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mariana Sawy, w klasie fortepianu Małgorzaty Kluźniak – Celińskiej. 

Uczestniczył w kursach mistrzowskich prof. Elżbiety Stefańskiej, Pawła Zawadzkiego, Andrzeja Pikula oraz Stefana Kutrzeby. Jest dwukrotnym laureatem II nagrody w XII i XIII Europejskim Konkursie Pianistycznym im. Sonji Pahor w 2021 i 2022 roku oraz III nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Moniki Sikorskiej-Wojtacha w 2022. Występował w koncertach organizowanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz w koncercie w ramach Piano Congress 2022. 

 

Portret Woźniakowski

Bruno Woźniakowski – urodził się w 2005 roku w Warszawie. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął pod opieką prof. Ewy Groblewskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie a kontynuuje w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im.Zenona Brzewskiego w klasie prof. Piotra Hausenplasa. 

Jest laureatem wielu konkursów i przesłuchań: I nagrody na XIV Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu (2018), dwukrotnie  I nagrody na konkursie Młody Polski Wiolonczelista w Bochni (2017 i 2019), III nagrody na XII Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu (2017), IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie Smyczkowym  im. B. Warchala (2018), I nagrody (dwukrotnie) w Ogólnopolskim Konkursie Miniatura Wiolonczelowa im. L. Szymłowskiego  w Warszawie (2017, 2018), II nagrody na Miedzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2021), a także (w duecie) I nagrody oraz nagrody za najlepsze wykonanie utworu kompozytora współczesnego na Międzynarodowym Konkursie Smyczkowym  im. B. Warchala (2017).  Był członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów, brał udział w kursach muzycznych prowadzonych przez Katarzynę Polonek, Tomasza Darocha i Magdalenę Bojanowicz. W 2022 był członkiem Young Concertgebouw Orchestra.

 

Portret Krej

Julian Krej urodził się 20 marca 2007 r. w Warszawie. W latach 2014-2019 uczył się w PSM I st. Im Oskara Kolberga w Warszawie w klasie dr Adama Zemły. Jako wyróżniający się uczeń już na początkowym etapie edukacji muzycznej brał udział w wielu konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, zdobywając liczne nagrody zarówno jako solista oraz kameralista. Wielokrotnie reprezentował PSM im. O. Kolberga w Warszawie podczas szczególnych wydarzeń artystycznych, m.in. Koncertu z okazji 70-lecia szkoły w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, koncertu uczniów PSM w Filharmonii Narodowej oraz koncertów organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Muzyczne. Uczestniczył także w międzynarodowej wymianie szkolnej koncertując dla społeczności szkoły muzycznej w Wilnie. 

Obecnie kontynuuje edukację muzyczną w OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. dr hab. Klaudiusza Barana, a także regularnie uczestniczy w mistrzowskich kursach instrumentalnych organizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Fundację Edukacji Kulturalnej oraz Stowarzyszenie Akordeonistów Polskich. Jest laureatem licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w kategorii solowej oraz kameralnej. Od 2016 roku tworzy duet z Antonim Krejem (trąbka), z którym wykonuje muzykę kompozytorów XX i XXI w. (A. Piazzolla, J.M. Damase, C. Debussy). 

Julian Krej mimo młodego wieku jest akordeonistą wszechstronnym, wykonującym z powodzeniem utwory barokowe, a także kompozycje współczesnych twórców. Jego wykonania dzieł kompozytorów polskich były wielokrotnie doceniane przez jury podczas konkursów akordeonowych. Julian Krej aktywnie uczestniczy w prestiżowych koncertach oraz wydarzeniach kulturalnych jako reprezentant OSM im. Z. Brzewskiego. Miał zaszczyt występować na uroczystej inauguracji roku akademickiego warszawskich uczelni odbywającej się w auli SGH w 2019 roku. Uświetnił także swoim koncertem spotkanie artystów w siedzibie ASP. W maju 2022 roku wystąpił z recitalem na zaproszenie Fundacji Delivie.

 

Portret Groblewska

Zofia Anna Groblewska urodziła się w 2005 roku w Warszawie w rodzinie muzyków. W wieku siedmiu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie w klasie Małgorzaty Machalskiej i Anny Betley-Gębskiej. Obecnie kontynuuje naukę w OSM im. Zenona Brzewskiego w klasie skrzypiec prof. Agaty Szymczewskiej oraz w klasie altówki Michała Styczyńskiego.

Doskonaliła swe umiejętności na kursach mistrzowskich w Łańcucie, Lusławicach i Teplicach oraz w klasie kameralistyki Anny Misior, prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz i prof. Romana Hoffmanna. Jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych, altówkowych i kameralnych. Była członkiem trzeciej edycji Lusławickiej Orkiestry Talentów oraz Penderecki Youth Orchestra. Latem 2022 roku uczestniczyła w międzynarodowym projekcie Concertgebouworkest Young w Holandii współpracując z Gustavo Gimeno oraz Izabelą Faust.

Jest wielką miłośniczką muzyki kameralnej i symfonicznej. Od września 2022 roku poszerza swe zainteresowania muzyczne ucząc się dyrygentury w klasie prof. Katarzyny Sokołowskiej. Jest stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

 


 

 

Plakat NMSI2

 

{"register":{"columns":[]}}