W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nabór obserwatorów krótko- i długoterminowych na misję obserwacji wyborów na Malediwach 2023

21.06.2023

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP uprzejmie informuje, że w związku z wyborami powszechnymi na Malediwach (Prezydenckimi), które planowane są na 9 września 2023 r., Komisja Europejska rozpoczęła nabór 8 obserwatorów długoterminowych (LTOs) i 16 krótkoterminowych (STOs) podczas misji obserwacji wyborów w tym kraju. Termin zgłoszeń w MSZ upływa 5 lipca 2023 r.

Malediwy

Państwa członkowskie UE zostały poproszone o nominowanie do 2 kandydatów zarówno LTO, jak i STO.

 

Orientacyjny czas trwania misji dla obserwatorów długoterminowych – LTOs:

- 9 sierpnia 2023 r. (przylot do Malé) – 15 września 2023 r. (wylot do Europy) – w przypadku II tury wylot do Europy w dniu 5 października 2023 r.

 

 

Orientacyjny czas trwania misji dla obserwatorów krótkoterminowych – STOs:

- 3 września 2023 r. (przylot do Malé) – 12 września 2023 r. (wylot do Europy);

- w przypadku drugiej tury: 26 września 2023 r. (przylot do Malé) – 3 października 2023 r. (wylot do Europy).

 

Językiem roboczym i sprawozdawczym misji jest język angielski (wymagana jest znajomość na poziomie C1).

 

Warunkiem dokonania zgłoszenia do udziału w misjach obserwacyjnych organizowanych przez Unię Europejską jest zarejestrowanie się w unijnej bazie danych obserwatorów (Election Roster). Przypominamy o obowiązku aktualizacji danych w bazie.

 

Zgłoszenia wyrażające chęć uczestnictwa w misji należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 5 lipca 2023 r. na następujący adres poczty elektronicznej: kandydaci@msz.gov.pl.

Zgłoszenia przesłane po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.

 

Zgłoszenie powinno zawierać następujące dokumenty:

·        krótki list motywacyjny (maksymalnie 1 strona) uzasadniający chęć uczestnictwa w danej misji, sporządzony w języku sprawozdawczym misji i podpisany przez kandydata;

·        deklarację dyspozycyjności w czasie trwania misji, podpisaną przez kandydata;

·        oświadczenie o bardzo dobrym stanie zdrowia, pozwalającym na wielogodzinną pracę w ciężkich warunkach (również na dużych wysokościach n.p.m.) i wymagającą wysiłku fizycznego, podpisane przez kandydata (zaświadczenie lekarskie na etapie zgłaszania kandydatury nie jest wymagane);

·        kopie dokumentów potwierdzających znajomość języków wymaganych w danej misji, na poziomie wskazanym w ogłoszeniu (angielski C1). W przypadku braku takich dokumentów, niezbędna jest deklaracja dot. znajomości języka. W trakcie procesu rekrutacji przedstawiciele Komisji Europejskiej mogą kontaktować się z kandydatami w celu sprawdzenia umiejętności językowych;

·        zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

 

Sprawozdanie

Uczestnik misji jest zobowiązany do złożenia sprawozdania w terminie 14 dni od daty powrotu z misji. Sprawozdanie powinno liczyć maksymalnie 2 strony i zawierać następujące elementy: krótki opis kontekstu politycznego przed wyborami, opis głównych obserwacji z wyborów oraz rekomendacji na podstawie obserwacji własnych oraz raportów misji (mission’s preliminary statements, reports), a także ocenę przebiegu misji od strony organizacyjnej, przygotowania STOs, LTOs i członków core team, a także ewentualne rekomendacje w tym zakresie.

Wymagania, które powinien spełnić kandydat na obserwatora misji, znajdują się w zał. „Call for Candidatures for Long-Term and Short-Term Observers for an Election Observation Mision (EU EOM) to Maledives 2023”.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych ws. misji obserwacyjnych UE.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, iż przedstawienie Komisji Europejskiej kandydatury na obserwatora przez Polskę nie jest równoznaczne z wyjazdem na misję. Krajowy Focal Point (MSZ) odpowiada jedynie za wstępny etap selekcji kandydatów na obserwatorów na poziomie krajowym, zaś ostatecznego wyboru dokonuje KE spośród zaproponowanych kandydatów

Materiały

Call​_for​_Observers​_EOM​_Maldives​_2023
Call​_for​_Observers​_EOM​_Maldives​_2023.pdf 1.14MB
{"register":{"columns":[]}}