W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szef Służby Zagranicznej Arkady Rzegocki z wizytą w Stanach Zjednoczonych

24.05.2022

Szef Służby Zagranicznej Arkady Rzegocki przebywał z delegacją w Stanach Zjednoczonych. Celem wizyty były rozmowy m.in. z przedstawicielami kierownictwa w strukturach ONZ, Banku Światowego oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego na temat zwiększenia zatrudnienia Polaków w tych instytucjach. Podczas delegacji, Szef Służby Zagranicznej spotkał się również z Dyrektorem Instytutu Służby Zagranicznej Departamentu Stanu, jak też odbył spotkanie informacyjne ze polskimi studentami i absolwentami amerykańskich uczelni, zainteresowanymi pracą w dyplomacji.

MAR USA

Głównym punktem wizyty Szefa Służby Zagranicznej w Nowym Jorku było spotkanie z Catherine Pollard, Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ ds. Strategii Zarządzania, Polityki i Zgodności poświęcone zwiększeniu zatrudnienia Polaków w systemie Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) oraz z Matteo Sasso, dyrektorem programu Młodych Ekspertów (Junior Professional Officer), którego celem jest wsparcie młodych specjalistów, zatrudnianych w systemie ONZ, w zdobyciu wiedzy oraz informacji na temat funkcjonowania organizacji, a w konsekwencji przygotowania młodych kadr do podjęcia pracy etatowej w strukturach ONZ.

Podczas wizyty w Nowym Jorku, Szef Służby Zagranicznej spotkał się także z Maherem Nasserem, Dyrektorem w Departamencie Globalnej Komunikacji Sekretariatu ONZ, w celu omówienia możliwości współpracy na rzecz zwiększenia widoczności i rozpoznawalności ONZ w polskim społeczeństwie, wśród studentów i przedstawicieli biznesu. Szef Służby Zagranicznej odbył także spotkanie z obywatelami RP zatrudnionymi w ONZ – rzeczniczką Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego ONZ Pauliną Kubiak-Greer oraz Jakubem Chmielewskim, członkiem Komitetu Doradczego ds. Administracyjnych i Zagadnień Budżetowych ONZ.

W Waszyngtonie Szef Służby Zagranicznej spotkał się z Wei Wangiem, Dyrektorem Działu Zasobów Ludzkich w Banku Światowym oraz Catrioną Purfield, Dyrektor Departament Zasobów Ludzkich w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, by porozmawiać o możliwościach zwiększenia zatrudnienia polskich ekspertów w tych instytucjach, jak też zwiększenia rozpoznawalności tych instytucji w Polsce.

Podczas wizyty na Uniwersytecie Georgetown, Szef Służby Zagranicznej odbył spotkanie z panem Joelem Hellmanem, dziekanem Szkoły Służby Zagranicznej im. Edmunda A. Walsha i omówił możliwości wspólnego kształcenia dyplomatów z Polski i z zagranicy oraz nawiązania współpracy z Akademią Dyplomatyczną MSZ. Problematyka ta była również tematem rozmowy Szefa Służby Zagranicznej z ambasador Joan Polaschik, Dyrektor Instytutu Służby Zagranicznej Departamentu Stanu.

Podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych, Szef Służby Zagranicznej odbył także spotkania informacyjne w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku oraz Ambasadzie RP w Waszyngtonie ze studentami i absolwentami amerykańskich uczelni wyższych oraz przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży, by porozmawiać o aplikacji dyplomatyczno-konsularnej organizowanej przez Akademię Dyplomatyczną MSZ i możliwościach pracy w służbie zagranicznej RP.

Na marginesie wizyty, Szef Służby Zagranicznej spotkał się z pracownikami polskich placówek zagranicznych, zarówno w Nowym Jorku, jak i w Waszyngtonie, by podziękować im za ich codzienną pracę na rzecz wzmacniania relacji polsko-amerykańskich, jak również za wytrwałą służbę na rzecz polskich obywateli i Polonii w Stanach Zjednoczonych oraz prowadzenie skutecznej dyplomacji wielostronnej przy ONZ.

{"register":{"columns":[]}}