W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Marcin Kulasek: polski przemysł obronny to fundament naszego bezpieczeństwa

17.04.2024

Wiceminister Marcin Kulasek wziął udział w XIX Międzynarodowej Konferencji i Wystawie “NT 2024 - Nowoczesne Technologie dla Bezpieczeństwa Państwa”, która odbyła się w Warszawie.

Wiceminister Marcin Kulasek przemawia do mikrofonu.

Wiceminister Kulasek wziął udział w panelu dyskusyjnym “Unowocześnienie polskich Sił Zbrojnych: Czego armia potrzebuje od przemysłu? Co przemysł może zaoferować armii?”. W gronie panelistów zasiadło wiele wysokich przedstawicieli Sił Zbrojnych RP m.in.: gen. (w st. spoczynku) Mieczysław Cieniuch, gen. bryg. Kazimierz Dyński, gen. (w st. spoczynku) Mieczysław Gocuł, gen. dyw. Artur Kępczyński, gen. Karol Molęda, gen. broni pil. (w st. spoczynku) Lech Majewski czy gen. broni rez. Tomasz Piotrowski. Obecni byli także przedstawiciele spółek sektora obronnego.

Wiceminister Marcin Kulasek, jako odpowiedzialny za nadzór nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa z sektora obronnego, podkreślił w swoim wystąpieniu, że zgodnie z oczekiwaniami wojska, polski przemysł obronny stopniowo rozwija własne technologie w zakresie produkcji sprzętu wojskowego. Zauważył, że jest to także pole, na którym możliwa jest jeszcze ściślejsza współpraca przemysłu z ośrodkami badawczymi i naukowymi.

Wiceminister Kulasek powiedział także, że: “przemysł obronny zdaje sobie sprawę jak istotna z punktu widzenia armii jako odbiorcy jest terminowość w dostawach zamówionego sprzętu wojskowego. Między innymi z tego względu podejmujemy wysiłki, by nakłady inwestycyjne na zwiększenie zdolności produkcyjnych polskiej zbrojeniówki były jak największe.”

Wiceminister dodał także, że jedną z lekcji płynących z wojny na Ukrainie jest posiadanie przez rodzimy przemysł obronny, potencjału do sprawnego serwisowania i przywracania uszkodzonego sprzętu wojskowego. Tak, by ten jak najszybciej to możliwe trafiał z powrotem na front i służył obronie kraju.

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mediów oraz gościła wielu znamienitych przedstawicieli środowiska wojskowego, biznesowego i naukowego, także spoza Polski.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}