Aktualności
-
18.11.2024Rekomendacja Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa dotycząca oprogramowania Zimbra CollaborationPełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa Krzysztof Gawkowski wydał rekomendację dla podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, dotyczącą oprogramowania pocztowego Zimbra Collaboration.
-
07.11.2024Anzena Spólka z o.o. nowym partnerem Programu PWCyberAnzena Spółka z o.o. przystąpiła do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.
-
30.10.2024Polsko-niemieckie rozmowy o przyszłości cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa w Unii Europejskiej30 października br. w Berlinie wicepremier Krzysztof Gawkowski rozmawiał z niemieckim Ministrem Transportu i Infrastruktury Cyfrowej Volkerem Wissingiem o przyszłości polityki cyfrowej i współpracy na rzecz bezpieczeństwa cybernetycznego.
-
24.10.2024Transparentny proces prac nad cyberbezpieczeństwem Państwa
-
23.10.20245 lat na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowego w PolscePWCyber to inicjatywa, która ma zwiększyć bezpieczeństwo cyfrowe w różnych sektorach. Dzisiaj, z okazji 5-lecia tego programu Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Departamentem Cyberbezpieczeństwa podsumowało czas pracy na rzecz edukacji i świadomości w obszarze cyberbezpieczeństwa. Dzięki współpracy z instytucjami oraz firmami PWCyber zrealizował szereg projektów, które znacząco przyczyniły się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Polsce, wprowadzając również innowacyjne narzędzia do lepszego wykrywania i reakcji na incydenty bezpieczeństwa.
-
18.10.2024Wzrost liczby incydentów związanych z wyciekiem danych – zalecenia Pełnomocnik Rządu do spraw CyberbezpieczeństwaPełnomocnik Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa, Krzysztof Gawkowski, informuje o wzroście liczby incydentów w polskiej cyberprzestrzeni, które dotyczą wycieków danych. Jednym z najnowszych przypadków jest cyberatak na firmę AIUT Sp. z o.o.
-
12.10.2024Polacy na podium Europejskich Mistrzostw w Cyberbezpieczeństwie!Drużyna z Polski odniosła ogromny sukces na tegorocznych mistrzostwach European CyberSecurity Challenge. Polacy zajęli trzecie miejsce, poprawiając znacznie wynik z ubiegłego roku, kiedy to ukończyli te prestiżowe zawody na miejscu dziewiątym. Za rok gospodarzem wydarzenia będzie Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy (NASK). Podczas finałów tegorocznej imprezy dyrektor NASK Radosław Nielek odebrał od włoskich gospodarzy flagę imprezy, symbol przekazywany kolejnym organizatorom. Polska coraz wyraźniej podkreśla tym samym swoją rolę lidera w zakresie cyberbezpieczeństwa.
-
11.10.2024Phishing jako najczęściej spotykana forma cyberatakówChoć mogłoby się wydawać, że temat oszustw internetowych jest już powszechnie znany, cyberprzestępcy nadal zaskakują swoją pomysłowością, tworząc nowe metody wyłudzania danych. W 2023 roku phishing stanowił aż 64% incydentów zgłoszonych do zespołu CERT Polska. Październik to europejski miesiąc cyberbezpieczeństwa, dlatego Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, jak istotne jest zachowanie czujności w obliczu zagrożeń.
-
07.10.2024„Cyberportret polskiego biznesu” - raport przygotowany przez ESET i DAGMA Bezpieczeństwo ITJuż co piąty polski pracownik padł ofiarą cyberataku w miejscu pracy, a aż 72% przyznaje, że doświadczyło incydentu cyberbezpieczeństwa na służbowym sprzęcie. Cyberataki stają się stałym elementem naszej rzeczywistości, nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym.
-
07.10.2024Kluczowe zmiany dla ochrony polskiej infrastruktury przed cyberatakamiMinisterstwo Cyfryzacji zakończyło prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC), która wprowadza ważne modyfikacje w zarządzaniu bezpieczeństwem cyfrowym w Polsce. Projekt ustawy, zmieniony w wyniku uwzględnienia wielu uwag rynku i ekspertów, odpowiada na rosnące zagrożenia związane z cyberatakami i potrzeby rynku. Dokument zostanie skierowany do rozpatrzenia przez komitety Rady Ministrów oraz do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.