W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Evercom nowym partnerem Programu PWCyber

17.04.2023

Minister Cyfryzacji oraz Pełnomocnik Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński oraz Prezes Zarządu Evercom Paweł Nogowicz, podpisali porozumienie, ustanawiające przystąpienie Evercom do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber).

Zdjęcie osób w stroju biznesowym podających sobie ręce

Współpraca w ramach zawartego porozumienia będzie obejmować wspólne podnoszenie kompetencji podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w zakresie świadomości zagrożeń, metod ataków w cyberprzestrzeni, a także prawnych, organizacyjnych i technicznych umiejętności przeciwdziałania zagrożeniom w systemach i sieciach teleinformatycznych.

Evercom wraz ze stroną publiczną będzie pracować nad identyfikacją podatności i zagrożeń, prowadzić wymianę informacji oraz wypracowywać metody zgłaszania i obsługi incydentów. Plany przewidują również organizację i udział w ćwiczeniach poświęconych cyberbezpieczeństwu.

Korzystając ze swojego doświadczenia i posiadanego laboratorium, Evercom będzie opracowywał rekomendacje w zakresie konfiguracji urządzeń, oprogramowania i usług, w sposób maksymalizujący skuteczność mechanizmów zabezpieczających (ang. Security Baselines) oraz wspierał przygotowanie i prowadzenie oceny oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa produktów i usług.

Evercom zapewnia wsparcie doradcze w ramach ochrony przed atakami oraz działaniami podejmowanymi po zaistnieniu incydentu w przypadkach naruszenia bezpieczeństwa. W tym zakresie istnieją ogromne potrzeby sektora publicznego.
Program przewiduje także wspólne działania w zakresie promowania innowacyjnych rozwiązań i projektów w dziedzinie bezpieczeństwa IT oraz budowanie partnerstwa z podmiotami Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa.

Evercom to prywatne przedsiębiorstwo, reprezentujące wyłącznie polski kapitał.

Evercom jest renomowanym dostawcą systemów teleinformatycznych, obecnym na rynku od 1992 roku. Dostarcza kompleksowe rozwiązania IT oraz świadczy zaawansowane usługi informatyczne. Swoje działanie definiuje jako analizę i wspieranie procesów organizacyjnych użytkowników, poprzez dostarczanie adekwatnych rozwiązań, opartych o technologię informatyczną. Evercom należy do liderów w obszarze cyberbezpieczeństwa, ochrony informacji i utrzymania ciągłości działania. Kluczowymi adresatami oferty Evercom są podmioty sektora publicznego, służby mundurowe oraz dostawcy usług krytycznych.

W całej Europie słychać alarmujące komunikaty Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa, wzywające do poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa w administracji rządowej i publicznej. Doniesienia o kolejnych skutecznych atakach, także na infrastrukturę krytyczną w różnych państwach, potwierdzają słuszność tych apeli.
Wszelkiego rodzaju zakłócenia w jej funkcjonowaniu mają ogromny wpływ na życie obywateli, na ich poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do państwa. Dlatego należy podkreślić, że administracja rządowa cały czas buduje i poprawia stan swojego cyberbezpieczeństwa. Evercom dysponując wiedzą swoich ekspertów oraz zespołem reagowania na incydenty komputerowe  wspiera administrację w zakresie tworzenia procedur i standardów wspólnych dla wielu podmiotów, zaś edukacja kadr w zakresie świadomego korzystania z systemów teleinformatycznych podnosi bezpieczeństwo jednostek już dysponujących zaawansowanymi systemami.
” – powiedział Paweł Nogowicz, Prezes Evercom.

Evercom od 30 lat jest zaangażowany w niekomercyjne projekty transformacji cyfrowej. Przez cały ten czas, jednym z priorytetowych celów działań firmy, było zawsze zapewnianie cyberbezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej jako niezbędnego elementu naszej suwerenności.

Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie: www.evercom.pl

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) jest przedsięwzięciem niekomercyjnym o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Partnerzy Programu zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in., w celu zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnoszenia świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych. W Programie uczestniczą firmy technologiczne (polskie i zagraniczne), które zdecydowały się współpracować przy działaniach mających na celu podnoszenie poziomu cyberbezpieczeństwa Polski.
 

{"register":{"columns":[]}}