Nowy partner w ramach Programu PWCyber
03.04.2024
Perceptus sp. z o. o. dołącza do grona partnerów współpracujących w ramach Programu PWCyber prowadzonego przez Ministra Cyfryzacji.
Nowy partner w ramach Programu PWCyber
Perceptus od 15 lat zabezpiecza infrastrukturę IT swoich klientów. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu systemów zabezpieczeń oraz ochronie infrastruktury klientów w ramach Security Operations Center, które prowadzi monitoring bezpieczeństwa IT w czasie rzeczywistym, 24/7/365. Firma wdraża też w ich organizacjach systemy Endpoint Protection, SIEM/SOAR i specjalistyczne zabezpieczenia, które pozwalają na kontrolę dostępu do określonych obszarów i blokowanie określonych operacji na danych.
Własny dział R&D oraz laboratorium bezpieczeństwa danych IT w chmurze pozwalają realizować prace B+R, których efektem jest opracowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak Mobilne Data Center czy innowacyjny menedżer haseł perc.pass, m.in. wykorzystujący do zabezpieczenia danych kryptografię i urządzenia HSM.
- W Perceptus od lat zabezpieczamy i edukujemy klientów, ale też szeroko rozumiane otoczenie naszej organizacji. Tworzymy cyberbezpieczne jutro na wielu poziomach, od lokalnego środowiska akademickiego, w tym studentów, realizując nieprzerwanie od 9 lat program IT Security Academy na Uniwersytecie Zielonogórskim, przez instytucje publiczne, po klientów z sektora prywatnego. Przystąpienie do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie to dla nas naturalny etap rozwoju w tym zakresie. Cieszę się, że będziemy mogli wymienić się doświadczeniami w ramach tak potrzebnej inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji – podsumowuje Jacek Starościc, założyciel i Prezes Zarządu Perceptus sp. z o. o.
Więcej informacji o działaniach firmy można znaleźć na stronie: https://perceptus.pl/o-perceptus/
Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie to realizowana przez Ministra Cyfryzacji inicjatywa o charakterze wymiany partnerskiej z sektorem prywatnym. Celem porozumienia jest wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. W jego ramach firmy technologiczne, zarówno krajowe, jak i korporacje o skali międzynarodowej, współpracując ze sobą dzielą się doświadczeniami na drodze do zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów i podniesienia świadomości użytkowników w zakresie zagrożeń cyfrowych.