W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O korzyściach, nowych kierunkach oraz przyszłych wyzwaniach we współpracy w programie PWCyber

11.09.2023

Partnerzy Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) dyskutowali o przyszłości programu podczas V Forum Cyberbezpieczeństwa w ramach XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Zdjęcie uczestników panelu dotyczącego programu PWCyber podczas Forum Cyberbezpieczeństwa w Karpaczu

V Forum Cyberbezpieczeństwa

Forum Cyberbezpieczeństwa to okazja do merytorycznych rozmów, wymiany poglądów i dobrych praktyk oraz rozwijania sieci networkingowej. V edycja Forum Cyberbezpieczeństwa, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Program wydarzenia obejmował ponad 30 paneli dyskusyjnych. Tematem jednego z nich była współpraca między sektorem publicznym a prywatnym w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczństwie - PWCyber.

O współpracy w cyberbezpieczeństwie w ramach programu PWCyber

Spotkanie w Karpaczu było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy oraz dyskusji o rozwoju programu PWCyber. Partnerzy oraz firmy zainteresowane programem dzieliły się swoimi doświadczeniami współpracy z podmiotami publicznymi w kraju i za granicą, a także oczekiwaniami, jakie mogłyby zostać zaadresowane w programie na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

W panelu dyskusyjnym udział wzięli przedstawiciele firm: Ericsson Sp. z.o.o., Oracle Polska Sp. z.o.o., PaloAlto Networks, IBM Polska Sp. z.o.o. oraz EXATEL S.A. Moderatorem dyskusji był Łukasz Wojewoda, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji.

Uczestnicy panelu PWCyber

Paneliści nawiązywali do korzyści wynikających z uczestnictwa w programie oraz prowadzonych aktywności w ramach współpracy. Mają one przełożenie zarówno na same firmy partnerskie, jak i na beneficjentów działań, którymi są m.in.: jednostki administracji państwowej, jednostki samorządu terytorialnego, urzędy, szpitale i placówki ochrony zdrowia oraz pracujący w nich specjaliści IT. 

Ważnym elementem spotkania była dyskusja o potrzebie dalszego rozwoju programu i roli zacieśniania współpracy oraz budowania coraz bardziej otwartego dialogu pomiędzy samymi partnerami. Celem tych dążeń jest stałe kształtowanie przestrzeni współpracy opartej na zaufaniu, wzajemnej motywacji do doskonalenia oraz odważnym dzieleniu się wiedzą i osiągnięciami. 

Wszystkim uczestnikom panelu dziękujemy za obecność i zaangażowanie!  

{"register":{"columns":[]}}