PKP Informatyka nowym partnerem Programu PWCyber
10.09.2024
PKP Informatyka spółka z o.o. przystąpiła do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.
PKP Informatyka nowym partnerem Programu PWCyber
PKP Informatyka spółka z o.o. wspiera transport kolejowy w jego cyfrowej transformacji, dostarczając stabilne i niezawodne rozwiązania IT. Spółka świadczy usługi w zakresie tworzenia oprogramowania użytkowego – przede wszystkim przeznaczonego dla spółek Grupy PKP. Posiada nowoczesne, wyspecjalizowane zespoły Security Operations Center ( SOC - Centrum Operacji Cyberbezpieczeństwa) oraz Network Operations Center (NOC, Centrum Operacji Sieciowych), które wraz z zespołem CERT PKP Informatyka przyczyniają się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa IT w transporcie kolejowym, a także rozwoju krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
– Przystąpienie do Programu to dla naszej Spółki kolejny krok w zapewnieniu jeszcze większego bezpieczeństwa polskich kolei. Wraz z instytucjami rządowymi oraz specjalistycznymi podmiotami od lat współtworzymy przestrzeń oraz narzędzia do stałej wymiany informacji i doświadczeń, niwelując wspólnie potencjalne zagrożenia. Jako Spółka Grupy PKP, odpowiedzialna za transport kolejowy, czyli infrastrukturę krytyczną, doceniamy każdą inicjatywę oraz możliwość współdziałania na rzecz cyberbezpieczeństwa. – powiedział Leszek Stachowiak, Prezes Zarządu PKP Informatyka spółka z o.o.
Więcej informacji o działalności firmy na stronie internetowej: https://pkp-informatyka.pl/
Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) to realizowana przez Ministra Cyfryzacji inicjatywa o charakterze wymiany partnerskiej z sektorem prywatnym. W Programie uczestniczy obecnie 47 firm technologicznych i organizacji. Celem porozumienia jest wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. W jego ramach firmy technologiczne, zarówno krajowe, jak i korporacje o skali międzynarodowej, współpracując ze sobą dzielą się doświadczeniami na drodze do zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów i podniesienia świadomości użytkowników w zakresie zagrożeń cyfrowych.