Trafford IT Sp. z o.o. dołączyła do Programu PWCyber
29.08.2022
Podpisano kolejne porozumienie o współpracy w cyberbezpieczeństwie.
Do grona partnerów współpracujących na rzecz zwiększania poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych instytucji publicznych i prywatnych w Polsce dołączyła firma Trafford IT.
O Programie Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber)
Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) jest przedsięwzięciem niekomercyjnym o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Partnerzy Programu zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in. aby zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnosić świadomość użytkowników rozwiązań cyfrowych. W Programie uczestniczy obecnie 21 firm technologicznych (polskich i zagranicznych), które zdecydowały się współpracować nad podnoszeniem poziomu cyberbezpieczeństwa w kraju.
Trafford IT od początku działalności w 2012 roku specjalizuje się w dostarczaniu technologii z zakresu cyberbezpieczeństwa. Firmę tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu i utrzymywaniu systemów zapewniających bezpieczeństwo IT zarówno w lokalnych organizacjach, jaki i w międzynarodowych korporacjach.
Firma Trafford IT każdego roku realizuje dziesiątki projektów dla klientów z sektora bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, finansów, transportu, energetyki oraz w instytucjach publicznych, czyli we w sektorach, w których bezpieczeństwo danych odgrywa kluczową rolę.
Zdaniem Rafała Wyroślaka CTO/ Członka Zarządu Trafford IT „Przystąpienie do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie wpisuje się w strategię firmy Trafford IT, budowania świadomości oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem zebranym na przestrzeni ostatnich 10-lat w obszarze cybersecurity".
Zawarte porozumienie z firmą Trafford IT obejmuje wszystkie obszary Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie:
- obszar edukacyjny – edukacja w zakresie bezpiecznej konfiguracji i eksploatacji urządzeń i usług;
- obszar informacyjny – przekazywanie informacji o incydentach i zidentyfikowanych cyberzagrożeniach;
- obszar szkoleniowy – szkolenia podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w zakresie zwiększania świadomości cyberbezpieczeństwa w organizacji;
- obszar know-how – wymiana wiedzy na temat najnowszych narzędzi i rozwiązań przeznaczonych do podnoszenia poziomu cyberbezpieczeństwa;
- obszar testów i certyfikacji – prowadzenie testów zabezpieczeń oraz przygotowanie do badań i certyfikacji cyberbezpieczeństwa.
Więcej o firmie: https://traffordit.pl/