W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wspólnie dla cyberbezpieczeństwa

31.05.2021

Podpisaliśmy kolejne porozumienie w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Tym razem z Polskim Klastrem Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland.

cybermadeinpoland

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie jest niekomercyjną inicjatywą o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego.

Polskie cyber

Program jest zbieżny z celami Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019-2024. Strony porozumienia zobowiązują się do wymiany doświadczeń po to, by m.in. zwiększyć bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług.

Do tej pory porozumienia podpisaliśmy m.in. z firmami: Samsung, Cisco, Ericsson, Nokia, Krypton, IBM, Thales, Dynacon, Dell, Mediarecovery i Smartech-IT.

W czwartek do tego grona dołączył Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa (PKC) #CyberMadeInPoland, który zrzesza obecnie 47 polskich innowacyjnych firm, oferujących produkty oraz usługi z branży cyberbezpieczeństwa.

Porozumienie (elektronicznie) podpisali minister Marek Zagórski – pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa (KPRM) oraz Robert Siudak - prezes i Łukasz Gawron - wiceprezes Klastra.

– Współpraca jest kluczowym elementem cyberbezpieczeństwa. Co więcej, tego typu porozumienia rozwijają wzajemne zaufanie pomiędzy administracją rządową a sektorem prywatnym – mówi minister Marek Zagórski, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. - Dzięki programowi PWCyber zyskujemy m.in. możliwość dostępu do wiedzy, informacji i doświadczenia największych firmach technologicznych. Zależy nam na współpracy z polskimi firmami. Dlatego wiążemy duże nadzieję ze współpracą z Polskim Klasterem Cyberbezpieczeństwa – dodaje.

Polski Klaster Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeinPoland to platforma współpracy, a także promocji polskiego przemysłu cyberbezpieczeństwa. Jego celem jest kształtowanie i rozwój bezpiecznej cyberprzestrzeni w Polsce oraz promowanie polskich firm poza granicami kraju. Klaster stymuluje współpracę sektora z instytucjami naukowymi, podmiotami administracji publicznej, międzynarodowymi korporacjami, izbami branżowymi i handlowymi oraz innymi partnerami.

PKC zrzesza obecnie 47 polskich innowacyjnych firm IT-security, oferujących produkty i usługi z zakresu, m.in.: anti-malware, compliance, szyfrowania, informatyki śledczej, bezpieczeństwa przemysłowego czy audytów i testów penetracyjnych.

Dołącz do PWCyber!

Zapraszamy kolejne firmy do przyłączenia się do naszego Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie. Naszym celem jest rozwijanie badań nad certyfikacją cyberbezpieczeństwa i budowanie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa.

Im więcej podmiotów będzie razem działać, tym lepiej dla bezpieczeństwa!

Podpisane porozumienie obejmuje takie obszary jak: informacyjny, edukacyjny, szkoleniowy i testów oraz certyfikacji, w tym przede wszystkim:

  • podnoszenie kompetencji w zakresie świadomości zagrożeń oraz metod ataków w cyberprzestrzeni; 
  • identyfikacja podatności i zagrożeń oraz wymiana informacji;
  • opracowywanie rekomendacji w zakresie konfiguracji urządzeń i oprogramowań;
  • przygotowanie i prowadzenie oceny oraz certyfikacji cyberbezpieczeństwa;
  • promowanie innowacyjnych rozwiązań i projektów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz budowanie partnerstwa z podmiotami Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa

Więcej o PWCyber – przeczytaj.

{"register":{"columns":[]}}