W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejne Miejsce Obsługi Podróżnych w województwie śląskim zyska na swojej funkcjonalności

18.03.2022

Po kliku nierozstrzygniętych postępowaniach na wyłonienie dzierżawcy MOP Mszana Południe i dostosowania go do kategorii II podjęliśmy decyzję o ograniczeniu zakresu prac. Istniejąca infrastruktura (jezdnie manewrowe, stanowiska postojowe oraz oświetlenie) zostanie uzupełniona o urządzenia wypoczynkowe i obiekty higieniczno-sanitarne niezbędne na podstawowym MOP-ie kategorii I. Nowy przetarg ogłosiliśmy 17 marca br.

Fotografia lotnicza Miejsc Obsługi Podróżnych w Mszanie w ciągu autostrady A1. MOP-y połączono ze sobą kładką dla pieszych nad autostradą. Autostrada na tym odcinku biegnie w wykopie, w terenie słabo zurbanizowanym. W otoczeniu liczne obszary zalesione i rolnicze. W dalszej odległości od autostrady występuje zabudowa jednorodzinna.

Formuła realizacji i zakres inwestycji   

Zamówienie, realizowane w formule Projektuj i buduj, obejmie wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych dokumentów i decyzji administracyjnych, stanowiących podstawę do rozpoczęcia robót. Na ich podstawie wykonawca wybuduje budynek higieniczno-sanitarny wraz z wyposażeniem i wszelkimi przyłączami, w tym wodociągowym, sanitarnym, energetycznym, oraz kanalizacją deszczową. Zamówienie obejmuje również budowę placu zabaw, strefy odpoczynku, budowę konstrukcji do odśnieżania samochodów ciężarowych oraz nasadzenie zieleni. 

W zgodzie z ekologią

W budynku higieniczno-sanitarnym powinny zostać zamontowane urządzenia ograniczające zużycie wody. Dodatkowo, w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji, obiekt należy wyposażyć w instalacje do produkcji i magazynowania energii wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej.

Termin realizacji robót

Prace projektowe powinny zakończyć się w czasie nie dłuższym niż 5 miesięcy. Roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 9 miesięcy. Całkowity czas realizacji inwestycji powinien zakończyć się do 14 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Kryteria wyboru oraz termin składania ofert    

Kryterium oceny ofert stanowią cena (60 proc.) oraz przedłużenie okresu gwarancji jakości (40 proc.). Otwarcie ofert wyznaczono na 5 kwietnia 2022 r. Dokumentacja postępowania przetargowego dostępna jest na platformie zakupowej: https://gddkia.eb2b.com.pl.  

Źródło finansowania 

Zamówienie jest przewidziane do finansowania środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}