W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obserwuj GDDKiA w mediach społecznościowych

28.03.2022

Media społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter czy Youtube, stały się integralną i istotną częścią życia wielu osób. Są nie tylko źródłem rozrywki i narzędziem pomagającym kontaktować się z rodziną i znajomymi. Oficjalne, zweryfikowane profile osób i instytucji publicznych są przede wszystkim ważnym źródłem informacji.

Autostrada A4

Zależy nam, aby media społecznościowe GDDKiA nie stanowiły jednostronnej komunikacji, ale by były jak najbardziej interaktywne. Dlatego staramy się na bieżąco odpowiadać na pojawiające się wiadomości i pytania od użytkowników. Reagujemy również, gdy otrzymujemy od nich sygnały o niepokojących zjawiskach na naszych drogach. 

Pokazujemy nasze inwestycje

GDDKiA realizuje inwestycje w całej Polsce, finalizując najważniejsze połączenia drogowe w kraju. Dzięki mediom społecznościowym możemy dotrzeć do osób zainteresowanych stanem ich realizacji. Na naszym profilu na Facebooku na bieżąco informujemy m.in. o etapach prac na danej inwestycji. Zanim ruszą roboty budowlane, ogłaszamy postępy prac przygotowawczych, a po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) systematycznie publikujemy relacje zdjęciowe z placu budowy. Z myślą o fanach drogownictwa prezentujemy też ciekawostki, jak np. zdjęcia z fotopułapek umieszczonych na przejściach dla zwierząt czy historyczne fotografie sprzętu drogowego i infrastruktury. 

Budowane i oddane odcinki dróg krajowych można też oglądać na naszym profilu w serwisie Instagram. W ramach akcji pod nazwą #DrogowaEduAkcja w prosty sposób wyjaśniamy tam też skomplikowane terminy związane z drogownictwem. Takie jak decyzja środowiskowa, studium korytarzowe, czy ostatnio grinding i grooving. 

Miłośników filmów prezentujących postęp robót na inwestycjach zapraszamy na nasz profil na Youtube. Oprócz budowanych dróg, znaleźć tam można również nagrania edukacyjne dla dzieci i młodzieży (np. o błędach młodego kierowcy czy tworzeniu korytarza życia), a także dla dorosłych (np. jak bezpiecznie korzystać z tunelu drogowego). Ku przestrodze publikujemy też nagrania z niebezpiecznych sytuacji, do jakich czasami dochodzi na drodze (np. nieodpowiedzialnych użytkowników tunelu na S2 w Warszawie). 

Najważniejsze informacje przekazywane na bieżąco

Na Twitterze liczy się przede wszystkim czas. Chcąc jak najszybciej dotrzeć do zainteresowanych osób, w serwisie tym jesteśmy aktywni nie tylko poprzez profil centralny, ale również 16 kont regionalnych (Oddziałów GDDKiA w 16 województwach). Na bieżąco przekazujemy informacje m.in. o utrudnieniach na trasie czy ciężkich warunkach pogodowych. Informujemy też o podpisywanych umowach i uzyskanych kluczowych decyzjach administracyjnych oraz prezentujemy postęp prac na inwestycjach. Dotyczy to nie tylko największych kontraktów, ale też mniejszych zadań związanych np. z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Informacje z branży i oferty pracy

Osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu GDDKiA i wykorzystać swoje umiejętności na największych inwestycjach w Polsce, koniecznie powinny śledzić nas na LinkedIn. Znajdą tam nie tylko oferty pracy, ale też informacje istotne dla biznesu czy relacje z organizowanych przez nas spotkań z branżą wykonawczą, projektową, utrzymaniową i innymi.

Obserwuj nas!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się na naszych inwestycjach i nie chcesz, żeby ominęła Cię jakaś istotna informacja, dołącz do niemal 120 tys. osób, które obserwują nas w mediach społecznościowych GDDKiA.

Uwaga na fałszywe informacje

Niestety w Internecie często pojawiają się informacje niesprawdzone i wprowadzające w błąd. Dlatego należy pamiętać o tym, aby nie ufać i nie powielać danych niewiadomego pochodzenia. Przypominamy, że tylko oficjalne, zweryfikowane profile GDDKiA w mediach społecznościowych są rzetelnym źródłem informacji o naszych inwestycjach i sytuacji na drogach krajowych.

{"register":{"columns":[]}}