W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

12. edycja konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

28.11.2022

Osoba, media, firma, organizacja pozarządowa i instytucja publiczna roku – po raz 12. przyznano nagrody Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W uroczystej gali udział wziął Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Na pierwszym planie: zaproszeni goście siedzą przed sceną. W tle: na scenie stoi i przemawia Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Po raz 12. stowarzyszenie „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego” zorganizowało konkurs, w którym nagrodzono zaangażowanie w promowanie brd. Laureatów spośród 15 podmiotów nominowanych w 5 kategoriach ogłoszono 25 listopada w trakcie uroczystego podsumowania tegorocznej edycji. Gala odbyła się w Warszawie.

To wydarzenie, które od lat łączy wiele środowisk związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, bo bezpieczeństwo ruchu drogowego jest ponadczasowe i dotyczy każdego. Cieszę się, że tyle osób, instytucji, stowarzyszeń i przedsiębiorstw jest obecnych na gali i wspiera działania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Gratuluję serdecznie wszystkim nominowanym i laureatom. Wszyscy Państwo dokładacie swoją cegiełkę na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego

– powiedział Szef ITD Alvin Gajadhur.

Celem konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest wyróżnienie osób, instytucji, organizacji i przedsiębiorstw, które wywierają pozytywny wpływ na bezpieczeństwo drogowe zarówno na poziomie krajowym, jak i lokalnie.

Od kilku lat zastanawiamy się, czy będą nowe kandydatury, czy są nowi liderzy i ludzie, którym się chce podejmować działania w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ale kolejny raz się nie zawiodłam. Kandydatur było aż nadto i kapituła miała co robić, mieliśmy ciężkie obrady. Powtarzam to co roku, że nasze obrady są często burzliwe i że już każda nominacja jest ogromnym wyróżnieniem i zasługuje na szacunek oraz podziw

– zauważyła Dorota Olszewska, prezes stowarzyszenia „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego”.

Główny Inspektor Transportu Drogowego podkreślił, jak ważne jest wspólne działanie różnych podmiotów na rzecz brd. Wielopłaszczyznowa i aktywna współpraca instytucji i organizacji zajmujących się sprawami bezpieczeństwa przynosi efekty.

Stan bezpieczeństwa na polskich drogach w ostatnich latach poprawia się. Jest mniej wypadków, zabitych, rannych. To efekt rozbudowy sieci drogowej, nowych rozwiązań inżynieryjnych, a także intensywnych kontroli prowadzonych zarówno przez Inspekcję Transportu Drogowego, jak i Policję oraz systematycznie wprowadzane zmiany legislacyjne. Ważnym aspektem jest też profilaktyka i edukacja. Mówienie o bezpieczeństwie jest ważną rzeczą. Cieszę się, że stowarzyszenie „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego” porusza tę tematykę i ta działalność jest przez stowarzyszenie mocno propagowana oraz rozwijana

– zaznaczył Główny Inspektor.

Alvin Gajadhur dodał, że dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego to cel, jaki przyświeca Inspekcji Transportu Drogowego.

Inspekcja Transportu Drogowego obchodziła właśnie 20-lecie działalności kontrolnej. Dbając o bezpieczeństwo, prowadzimy nie tylko kontrole w transporcie ciężkim, rozbudowujemy system fotoradarowy, ale od samego początku działalności stawiamy też na edukację najmłodszych. To lekcje prowadzone w szkołach i online. W czasie pandemii, kiedy nie mogliśmy się bezpośrednio spotykać z dziećmi, w formie online przeszkoliliśmy około 30 tysięcy uczniów. Nasze działania edukacyjne to również program skierowany do seniorów, do osób obecnie bardzo aktywnych, czyli 60 plus, którzy też muszą być na bieżąco z przepisami ruchu drogowego, aby móc bezpiecznie poruszać się po drogach. To także nasz ostatni projekt, skierowany do uczniów szkół średnich, którzy albo już posiadają prawo jazdy, albo będą mieli je wkrótce. Projekt edukacyjny „Szanuj zasady, chroń życie” jest realizowany wspólnie ze Służbą Więzienną, za murami placówek penitencjarnych. W spotkaniu z młodzieżą bierze udział osoba skazana za przestępstwo drogowe. Chcemy uświadamiać młodzież, że jeden nieodpowiedzialny wybryk, chwila beztroski może spowodować, że życie może zmienić się diametralnie, a wszystkie plany mogą zostać przekreślone

– podkreślił Szef ITD.

Współorganizatorem wydarzenia była Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a patronat nad nim objęło Ministerstwo Infrastruktury.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}