Lekcja bezpieczeństwa online z Wiceministrem Infrastruktury
10.03.2021
Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur poprowadzili dziś lekcję o bezpieczeństwie ruchu drogowego w której wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stobiernej. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego, przepisy i zasady znają na „szóstkę”.
Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, kiedy i które służby ratunkowe powiadomić w razie wypadku, jakich zagrożeń unikać, co oznaczają poszczególne znaki drogowe i jakie elementy odblaskowe powinniśmy nosić - m.in. na takie pytania odpowiadali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiernej w województwie podkarpackim.
W obecnej sytuacji nie możemy spotykać się z wami bezpośrednio w szkole, ale zależy nam na waszym bezpieczeństwie, chcemy aby wasza droga do i ze szkoły była bezpieczna, dlatego przygotowaliśmy zajęcia online, w trakcie których mówimy i przypominamy o najważniejszych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. - podkreślił rozpoczynając lekcję Szef ITD Alvin Gajadhur.
Dzieci swoją wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym mogły sprawdzić w trakcie quizów i zgadywanek, ale również w miasteczku ruchu drogowego, którego fragment znajduje się w sali edukacyjnej w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego.
Wyjątkowym nauczycielom towarzyszyła maskotka ITD - Krokodylek Tirek, który podpowiadał najmłodszym jak powinny prawidłowo zachowywać się na drodze i jak bezpiecznie bawić się w wolnym czasie. Dzieci doskonale poradziły sobie z zagadkami i pytaniami.
Jestem pod wrażeniem waszej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mam nadzieję, że będziecie pamiętali, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Znacie znaki drogowe i przepisy na szóstkę - ocenił Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.
Projekt edukacyjny Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka" w formule online jest realizowany od grudnia ubiegłego roku. Został opracowany z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Inspektorzy ITD spotykają się z uczniami oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 szkół podstawowych.
W zajęciach w nowej formule wzięło już udział 5 tys. uczniów ze 114 szkół z całego kraju. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem placówek oświatowych. Zgłosiło się blisko pół tysiąca szkół.