W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przewóz rzeczy

  

 

Szanowni Państwo,

Zgodnie z art. 35 § 3 kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 775):
Załatwienie sprawy następuje nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowane - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania.


Zgodnie z art. 11 ust. 3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r.:
Właściwy organ rozpatruje wniosek o zezwolenie w jak najkrótszym terminie, nie dłużej niż trzy miesiące od daty otrzymania przez właściwy organ wszystkich dokumentów koniecznych do rozpatrzenia wniosku. W należycie uzasadnionych przypadkach właściwy organ może wydłużyć ten termin o miesiąc.

 

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z art. 40 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 775), wezwania do uzupełniania braków we wniosku będą wydawane wyłącznie stronie postępowania, a gdy strona działa przez przedstawiciela – temu przedstawicielowi.

Powyższe oznacza, że w przypadku złożenia wniosku w imieniu strony bez stosownego pełnomocnictwa, organ wyśle do strony (firmy) wezwanie do uzupełnienia braków za pośrednictwem operatora pocztowego – listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Dot. weryfikacji bazy eksploatacyjnej

W związku z koniecznością eliminowania nieuczciwych praktyk na rynku transportowym, GITD na bieżąco podejmuje działania kontrolne w zakresie weryfikacji adresu baz eksploatacyjnych.

Mając powyższe na uwadze, rozpatrywanie wniosków o udzielenie zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego może ulec wydłużeniu.

{"register":{"columns":[]}}