Liderzy Innowacji IV edycji
-
Aleksandra JasekStudentka psychologii EU Rotterdam, aktywnie zaangażowana w działalność społeczną na rzecz rozwoju przedsiębiorczości wśród polskiej młodzieży. Zafascynowana tematyką praktycznego wykorzystywania sztucznej inteligencji i szeroko pojętym tworzeniem. Podczas stażu w dziale komunikacyjnym zajmowała się opracowywaniem materiałów promocyjnych, edycją wideo, copywritingiem i tworzeniem strategii komunikacyjnych.
-
Bartosz GraczykPasjonat wdrażania nowych technologii w nauce i komunikacji. Zawodowo związany z dziennikarstwem i mediami społecznościowymi. Podczas stażu w dziale komunikacji współtworzył strategię komunikacyjną na profile: Centrum GovTech oraz Laboratoria Przyszłości. Zmienił podejście do publikacji na LinkedInie oraz umocnił dywersyfikację i personalizację w zależności od platform docelowych. Na co dzień opracowywał materiały promocyjne i przygotowywał publikacje. W wolnym czasie smakosz kawy, amator książek i miłośnik nauk społecznych.
-
Cezary KołodziejekStudent designu i zarządzania projektami na Politechnice Częstochowskiej. Dwa lata pełniłem funkcję lidera łazika marsjańskiego PCz Rover Team, który brał udział w największych łazikowych zawodach na świecie University Rover Challenge w USA. Jestem członkiem Rady Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej. Współtworzę startup z branży kosmicznej ,,JoinThe.Space". Wyróżniony w konkursie na najlepszą pracę licencjacką w tematyce zarządzania projektami. W GovTechu byłem częścią zespołu projektowego, w którym aktywnie działałem przy projektach edukacyjnych dla szkół takich jak np.: Liga Robotów. Czas spędzony w GovTechu jest okazją do zdobycia konkretnej dawki wiedzy i doświadczenia, a ponadto rozwiązywania realnych problemów pracując przy projektach o zasięgu ogólnopolskim.
-
Cezary PendrasStudent na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne w Szkole Głównej Handlowej. Interesuje się fizyką współczesną w kontekście nowych technologii oraz ich zastosowań na skalę globalną, co wywodzi się z zamiłowania do literatury Hard Sci-Fi. Czas wolny poświęca przygotowaniom do triatlonu i próbowaniu swoich sił w sportach ekstremalnych, takich jak nurkowanie techniczne i kitesurfing. W trakcie stażu przygotował raport globalnego rynku EduTech i raport na temat możliwości poprawy zajęć WF w polskich szkołach. Dodatkowo pomagał w organizacji „XIX Jaćwieskiego Festynu Archeologicznego” oraz był zaangażowany w tworzenie nowej aplikacji do oszczędzania i inwestowania dla nastolatków.
-
Gabriel MackiewiczAbsolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Interesuje się muzyką oraz programowaniem. Dołączył do zespołu technologicznego. Podczas stażu w Centrum GovTech odpowiadał za wsparcie w pracach administracyjnych oraz związanych z analizą i oczyszczaniem danych. Specjalista reaserchu i wdrażania rozwiązań technologicznych.
-
Gabriela CzubinStudentka zarządzania i nowych technologii w sferze publicznej na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie. W ramach swojej długoletniej działalności społecznej aktywnie angażowała się w promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych podczas międzynarodowego festiwalu „Rabka Festival”. Zeszłoroczna laureatka programu „Kariera Jutra”, zainteresowana nowoczesnymi technologiami oraz wykorzystaniem ich w edukacji. W wolnym czasie zajmuje się geocachingiem, co bezpośrednio łączy się z jej pasją do odkrywania i zwiedzania nowych miejsc.
-
Jowita RaczkowskaUczennica maturalnej klasy Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Fundacji Królowej Świętej Jadwigi we Wrocławiu o profilu językowym. Zafascynowana biznesem i innowacyjnymi technologiami. Wieloletnia działaczka społeczna, skupiająca się na dobru drugiego człowieka. Pracuje nad aplikacją, która ma na celu przeciwdziałanie Fałszywej Produktywności i nadmiernemu porównywaniu się do innych. Kieruje się zasadą, że w życiu każdy ma wybór: albo buduje i kształtuje życie, którego pragnie, albo godzi się na to, co przyniesie mu los. Staż odbyła w zespole komunikacyjnym.
-
Kacper AleksanderPasjonat programowania żywo zainteresowany tym, co związane z technologią i biznesem. Student informatyki stosowanej na Politechnice Warszawskiej. Podczas stażu w Centrum GovTech dołączył do zespołu technologicznego, gdzie zajmował się organizacją największego hackathonu w Europie – HackYeah. W wolnym czasie analizuje historie biznesowych sukcesów oraz bierze udział w eventach takich jak Invest Cuffs i Degen Meetup.
-
Konrad RozwarskiZawodowo członek kadry kierowniczej dużej sieci marketów. "Po godzinach" przedsiębiorca wdrażający na rynek produkty edukacyjne oraz prowadzący pełnoskalowe kampanie marketingowe dla swoich klientów. Mimo że zawodowo pokazuje się od strony ścisłowca, zarządzając zespołem, organizacjami i projektami, nadając im kierunek, w wolnej chwili zajmuje się bardziej kreatywnymi pasjami. Produkcja filmowa, tworzenie muzyki, grafika, pisanie oraz filozofia są tym, co pomaga mu zebrać myśli. W GovTechu odpowiadał za specjalistyczne formy copywritingu, takie jak email marketing, teksty encyklopedyczne do Wikipedii, ale również analizę statystyk oraz Social Media.
-
Krzysztof KołodziejStudent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Logistyka i Administrowanie w Mediach. Absolwent XVII Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni – pierwszej w Europie Centralnej Microsoft Showcase School. Jest aktywnym działaczem samorządowym, którego interesuje nowoczesne podejście do edukacji. Reprezentuje młodzież z Gdyni jako wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta. Na co dzień zajmuje się grafiką komputerową, social media managementem, copywritingiem, fotografią i tworzeniem angażującego contentu do internetu. W wolnej chwili nagrywa autorski podcast. W departamencie GovTech wspierał zespół komunikacyjny przy publikacjach związanych z profilami Centrum GovTech oraz Laboratoria Przyszłości.
-
Ksawery SynakStudent Produkcji Filmowej na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, zafascynowany nowymi technologiami w świecie mediów i komunikacji. Specjalizuje się w zakresie organizacji powstawania produkcji filmowych. W wolnym czasie realizuje oraz wspomaga projekty, angażując się artystycznie i technicznie. Na stażu w Centrum GovTech odpowiadał za realizację filmowych materiałów promocyjnych. Autor reportażu o ludzie Jaćwingów, zrealizowany przy okazji „XIX Jaćwieskiego Festiwalu Archeologicznego” w Suwałkach.
-
Łucja JaźwińskaStudentka Zarządzania Kreatywnego ze specjalizacją UX Design na Collegium da Vinci w Poznaniu – zaocznie, w tygodniu Property Managerka w jednej z warszawskich firm z branży nieruchomości. Kilka lat spędziła za granicą, studiując na Universidad de Málaga oraz ucząc się francuskiego w Bretanii. Prywatnie miłośniczka języków obcych oraz podróży. Przez wiele lat zaangażowana w obywatelski rozwój młodzieży poprzez harcerstwo. Entuzjastka hackathonów. W trakcie stażu zajmowała się komunikacją projektów takich jak: przedmiot Biznes i Zarządzanie, Laboratoria Przyszłości, XIX Jaćwieski Festyn Archeologiczny, Europa Karpat. Staż w GovTech opisałby słowami: innovate, serve, impact.
-
Maciej Cebula
-
Maciej SkorupskiAbsolwent Inżynierii Materiałowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Inżynier materiałowy w obszarze technologii kosmicznych i materiałów termoelektrycznych. Finalista rankingu Forbes 25under25 w kategorii „Nauka” oraz stypendysta uniwersytetów Massachusetts Institute of Technology i The University of Chicago. Brał udział w międzynarodowej analogowej misji kosmicznej „Altair 51” na stanowisku Space Engineer oraz odbył półroczny staż badawczy w Japonii w zakresie wytwarzania nanomateriałów przy użyciu plazmy. Staż odbył w zespole technologicznym, gdzie zajmował się analizą druku 3D dla polskiego sektora kosmicznego. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem gier fabularnych i nurkowaniem.
-
Martyna SzczygiełStudentka Bezpieczeństwa Wewnętrznego i American Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Pomysłodawczyni i organizatorka Biegu Wolontariusza, absolwentka Warszawskiej Akademii Młodych Liderów, stypendystka Nagrody Sapere Auso m.st. Warszawy. Wieloletnia działaczka w organizacjach takich jak: Inicjatywa Perspektywa, Pokolenie Zmian, Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy, Europejski Parlament Młodzieży i Zwolnieni z Teorii. Prywatnie miłośniczka kina współczesnego, boksu tajskiego i biegów OCR. Podczas stażu w Centrum GovTech dołączyła do zespołu projektowego. Pracowała przy raportach Programu Laboratoria Przyszłości, researchach edukacyjnych, wspierała organizacje „XIX Jaćwieskiego Festynu Archeologicznego”. Miała możliwość przeprowadzenia testów i analiz gry edukacyjnej Venture Valley Business Tycoon. Staż umożliwił jej przeprowadzenie projektów, które miały realny wpływ na otoczenie oraz samorealizację i głębsze poznanie własnych możliwości.
-
Mateusz KlimekUczeń Technikum Ekonomicznego na profilu rachunkowość. Pasjonat rynków finansowych i nowych technologii. Aktywnie zaangażowany w projekty edukacyjno-finansowe. Na stażu w Centrum GovTech zajmował się rozliczaniem projektów i doradztwem ze sfery edukacji finansowej oraz technologii.
-
Oskar HofmoklStudent Szkoły Głównej Handlowej. Pasjonat biznesu i samorozwoju. Aktywnie zaangażowany w poprawę administracji publicznej. W 2022 roku udało mu się doprowadzić do zmiany formuły oraz zwiększenia kwoty miejskiego stypendium wspierania talentów w Łodzi. Uwielbia organizację wydarzeń na skalę krajową lub międzynarodową. Pomagał przy organizacji szczytu Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Polsce w 2022 roku. Podczas stażu w Centrum GovTech zajmował się promocją bazy mentorów Biznesu i Zarządzania wśród przedsiębiorców. Brał udział w organizacji gali na 5-lecie Centrum Govtech. Działalność w zespole projektowym pozwoliła mu na współtworzenie największego projektu edukacyjnego w Polsce.
-
Oskar LitwinStudent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, laureat konkursu UOKiK Summer Camp 2023, stypendysta programu Erasmus+ na Pazmany Peter University w Budapeszcie oraz na University of Zagreb. Interesuje się prawem konsumenckim, rynkami finansowymi oraz nowymi technologiami. Podczas stażu w Centrum GovTech zajmował się prawem zamówień publicznych, analizą prawną oraz rozwojem i koordynacją projektów.
-
Paweł KapuśniakStudent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku innowacje w biznesie oraz Politechniki Krakowskiej na kierunku Inżynieria i gospodarka wodna. Interesuje się ekosystem startupowym oraz szeroko pojętym zarządzaniem zasobami ludzkimi. Działacz fundacji SF BCC oraz Ligi NGO’s. Członek zespołu organizującego konkurs NZP (najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości). Podczas stażu pomagał w zarządzaniu danymi, wykonywaniu researchu oraz przygotowywaniu materiałów projektowych. „Staż był dla mnie niesamowicie ciekawym doświadczeniem, pozwalającym poznać jeszcze lepiej działanie sektora administracji od strony komórki mającej tak wiele wspólnego z innowacjami. Równie mocno jestem zadowolony z tego, jak ciekawe osoby było mi dane poznać podczas stażu.”
-
Paweł StańczykStudent V roku psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii, czynnie działający na rzecz ustawowego uregulowania zawodu psychologa. Zainteresowany praktycznym zastosowaniem psychologii w życiu codziennym i klinicznymi jej aspektami. Po godzinach pracuję nad rozwinięciem startupu. Podczas stażu w Centrum GovTech zaangażowany w prace zespołu projektowego. Zajmował się wsparciem wdrożenia wiodących ogólnopolskich innowacji w obszarze edukacji. ,,Staż w Centrum GovTech to doskonała okazja do rozwoju własnych kompetencji i poznania inspirujących osób."
-
Piotr MiężalskiAbsolwent kierunku Stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz student Zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Pasjonat nowoczesnych technologii oraz zarządzania strategicznego. Aktywnie zaangażowany w działalność społeczną - wolontariusz, członek i co-founder NGOs, doradca ds. komercjalizacji studenckich projektów biznesowych, startupowiec. W GovTechu odpowiedzialny za rozwój projektów edukacyjnych oraz bieżące doradztwo administracji publicznej.
-
Wiktoria KabzińskaStudentka Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych w przedmiotach prawo i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Działaczka społeczna zaangażowana w media młodzieżowe i współzałożycielka organizacji Sieć Młodych Liderek. Prywatnie miłośniczka literatury, języków obcych oraz kultury i sztuki Dalekiego Wschodu. W wolnych chwilach uczy się języka chińskiego. Podczas stażu w Centrum GovTech dołączyła do zespołu komunikacyjnego, gdzie współtworzyła treści edukacyjne i promocyjne. Jak sama mówi: „Staż był dla mnie interesującym przeżyciem. Przekonałam się, że sporo rzeczy w komunikacji wciąż jest dla mnie nowych. Otworzyło mi to drogę do nauki i zdobywania cennego doświadczenia”.
-
Wojciech Krzyżanek
-
Zofia DorożalskaAktywistka edukacyjna, zafascynowana złożonością systemów nauczania. Założycielka i Prezeska Fundacji Start-ED, której celem jest wspieranie Edukacji przyszłości, szczególnie w obszarze nauczania kompetencji poznawczych. Interesuje się tworzeniem narzędzi dydaktycznych, metodologiami nauczania i polityką oświatową. Studentka Zarządzania i Psychologii Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Podczas stażu była częścią teamu projektowo-edukacyjnego, w którym wspierała implementację przedmiotu Biznes i Zarządzanie. Możliwość aktywnego uczestniczenia we wdrażaniu innowacji edukacyjnych i pracy projektowej do szkoły systemowej była dla niej niesamowitą przygodą i okazją do poznania edukacji od zupełnie nowej strony.