W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podejmij walkę z dezinformacją w Internecie! Dołącz do zespołu #FakeHuner

Wraz z Polską Agencją Prasową uruchomiliśmy akcję #FakeHunter. Zespół dziennikarzy oraz wolontariuszy demaskuje fałszywe informacje na temat pandemii COVID-19.

Mężczyzna w stroju Sherlocka Holemsa, z brodą. W ustach ma fajkę, przy oku lupę. Podpis: #ZwalczWirusaKodem #FakeHunter
Polska Agencja Prasowa (PAP), GovTech Polska

Dzięki aplikacji stworzonej wraz z PAP, każdy internauta może zgłosić wątpliwą treść zespołowi weryfikacyjnemu. Wystarczy wejść na stronę https://app.fakehunter.pap.pl/ i pobrać wtyczkę FakeHunter do przeglądarki.

W Internecie możemy znaleźć wiele informacji dotyczących przebiegu pandemii SARS-CoV-2, sposobów leczenia, czy działań różnych państw. Wiele z nich jest niestety fałszywych. Właśnie dlatego zebraliśmy zespół niezależnych dziennikarzy z największych polskich redakcji, aby weryfikowali popularne informacje na temat pandemii w Internecie.

Działalność dziennikarzy można śledzić na profilach na Twitterze  i Facebooku. Oprogramowanie do factchecking’u na zasadach otwartej licencji MIT dostępne jest pod adresem: github.com/govtech-polska.

Na stronie https://app.fakehunter.pap.pl/ można znaleźć więcej informacji o zespole weryfikacyjnym, akcji oraz możliwości włączenia się do akcji. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji jako wolontariusze, partnerzy lub liderzy opinii. Zachęcamy również do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu na Facebooku.

Za zaangażowanie i współpracę dziękujemy również naszym pozostałym partnerom:

  • DOOK, lider technologii, za wytworzenie profesjonalnego rozwiązania w zawrotnym tempie;
  • Amazon - za udostępnienie chmury obliczeniowej, która usprawniła naszą pracę;
  • Demagog- za wsparcie merytoryczne i pomoc w szkoleniu factcheckerów;
  • Google - za wsparcie przy publikacji wtyczki do Chrome;
  • Objectivity - za wytworzenie Bota na Messengera, który już niedługo ujrzy światło dzienne!
{"register":{"columns":[]}}