W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warto wspierać nowatorskie pomysły! Nowatorskie rozwiązanie opracowane w ramach Leothonu dla miasta Zgierza już wdrożone!

Pomysłodawcy najlepszego projektu stworzonego w ramach LEOthonu – organizowanego przez Kozminski Business Hub oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – już wdrożyli swoje rozwiązanie.

Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Rektor Akademi Leona Koźmińskiego, prof. ALK, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą i ESR oraz Prezes Kozminski Business Hub wspólnie z wygranym zespołem wskazują na czek na 30 tysięcy zł. Logotypy Kozmiński Venture Lab oraz Centrum GovTech.

Leothon Eco Technology for Cities

Leothon EcoTechnology for Cities to wyzwanie technologiczno-biznesowe w obszarze ochrony środowiska. Uczestnicy przy użyciu nowych technologii opracowali efektywne i niskobudżetowe rozwiązania dotyczące m.in.:

  • gospodarki wodnej,
  • zarządzania odpadami,
  • dbałości o jakość powietrza.

Rozwiązania przygotowano dla trzech partnerskich miast: Krakowa, Konina oraz Zgierza. 

Do Leothonu zgłosiło się 80 osób. Zakwalifikowało się 12 zespołów, które przez niecałe dwa dni pod czujnym okiem 17 mentorów opracowywały swoje rozwiązania. 

Decyzja o zwycięzcach Leothonu powered by Microsoft & Govtech została podjęta na podstawie opinii Jury. 

Zwycięzcy Leothonu

Najlepsze rozwiązania przygotowali:

  • dla miasta Krakowa  zespół Nature Users,     
  • dla miasta Konina  zespół JEEP,
  • dla miasta Zgierza  zespół Hello World Developers.

Jeden pomysł już wdrożony
     
Zespół Hello World Developers, w którego skład wchodzą trzej studenci Akademia Leona Koźmińskiego: Jan Molski, Tomasz Słowik oraz Wojciech Mroczyński, swoje rozwiązanie już wdrożył. 
     
Projekt SMOG Radar wykorzystuje drony, aplikację i stronę internetową, które pomagają dbać o czyste powietrze w mieście Zgierzu. Nowatorskich metod do walki ze smogiem nigdy za wiele!


Zespół został nagrodzony czekiem opiewającym na 30 tys. zł. Nagrodę wręczyli: Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, prof. Grzegorz Mazurek – Rektor ALK, prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska – Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą i ESR oraz prof. ALK dr Jan Dąbrowski  – Prezes Kozminski Business Hub.

Bardzo cieszymy się, że jako GovTech zostaliśmy zaproszeni do kolejnej edycji Leothonu przez Akademię Leona Koźmińskiego. Jest to bardzo ważna inicjatywa społecznie. Zespół wypracował rozwiązanie Smog Radar, które może być wdrażane w całej Polsce i w każdej gminie. Gratulujemy już teraz ratuszowi miasta Zgierza, które zdecydowało się wdrożyć to rozwiązanie. Zespół jest gotowy na to, aby wdrażać je w kolejnych miastach.

Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

Nasze Hacathony to najlepsza formuła integrowania studentów uczelni i firm/instytucji wokół konkretnych problemów! Projekt Smog Radar opracowany i wdrożony w czasie ostatniego Leothonu w mieście Zgierz jest dowodem na to, jak współpraca przekłada się na realne zmiany.

Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego

Obejrzyj podsumowanie 

{"register":{"columns":[]}}