Przedstawiciele polskiego sektora technologii dronów spotkali się w Tbilisi z potencjalnymi gruzińskimi partnerami
24.06.2024
W ubiegłym tygodniu polscy i gruzińscy przedstawiciele środowisk akademickich, przedsiębiorstw, start-upów i innych organizacji działających w sektorze cywilnych bezzałogowych systemów powietrznych spotkali się w Tbilisi, aby zainspirować młode talenty do podjęcia kariery w naukach pokrewnych, oraz spotkać się z potencjalnymi partnerami.
W ubiegłym tygodniu polscy i gruzińscy przedstawiciele środowisk akademickich, badawczych, przedsiębiorstw, start-upów i innych organizacji działających w sektorze cywilnych bezzałogowych systemów powietrznych spotkali się w Tbilisi, aby zainspirować młode talenty do podjęcia kariery w naukach pokrewnych, oraz spotkać się z potencjalnymi partnerami.
Seria wydarzeń, które odbyły się w dniach od 17 do 19 czerwca, obejmowała specjalną sesję dla start-upów prowadzoną przez Axel - Georgian Business Angel Network, konferencję na Gruzińskim Uniwersytecie Lotniczym koncentrują się na zachęcaniu młodych gruzińskich talentów do kariery w innowacyjnym sektorze technologii dronów, oraz sesję matchmakingową w GITA - Tech Park dla uczestników z Polski i wybranych gruzińskich podmiotów. Matchmaking był współorganizowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu - PAIH.
Wydarzenia były współorganizowane przez Ambasadę RP w Gruzji, Gruziński Uniwersytet Lotniczy oraz December 32 - gruzińską firmę z sektora dronów cywilnych. Gośćmi z Polski byli Łukasiewicz - Instutut Lotnictwa, Politechnika Warszawska, Polska Izba Systemów Bezzałogowych, Polska Izba Bezzałogowych Statków Powietrznych, producenci dronów Spectre Solutions, MobileMonitoring i Neptun Studio.
Ze strony gruzińskiej w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Minsterstwa Edukacji Gruzji, Urzęd Lotnictwa Cywilnego Gruzji, gruzińskiego biura Horizon Europe oraz Gruzińskiego Uniwersytetu Technicznego.
Zdjęcia: Gruziński Uniwersytet Lotniczy