Diagnoza neuropsychologiczna w opiniowaniu sądowo-psychologicznym
Szkolenie skierowane jest do psychologów opiniujących na zlecenie wymiaru sprawiedliwości (sądów, prokuratury) lub planujących w przyszłości zajmować się taką działalnością. Podczas szkolenia poruszone zostaną zagadnienia wykorzystania badań neuropsychologicznych w opiniowaniu sądowo-psychologicznym, w tym sytuacje uzasadniające pogłębioną ocenę neuropsychologiczną z uwzględnieniem możliwości oraz trudności w jej przeprowadzeniu. Szkolenie w głównej mierze dotyczyć będzie narzędzi wykorzystywanych w diagnozie neuropsychologicznej.
Omówione zostaną zasady badania neuropsychologicznego z uwzględnieniem specyfiki kontekstu sądowego, dylematów metodologicznych oraz często popełnianych błędów. Zostaną również przedstawione najczęstsze problemy, w których rozwiązywaniu niezbędne jest odwołanie się do wyników badania neuropsychologicznego, np. dotyczące oceny sprawności osoby opiniowanej warunkującej możliwość dokonywania przez nią czynności prawnych albo konsekwencji urazów czaszkowo-mózgowych. Znaczną część zajęć będzie stanowić praca warsztatowa wokół metod i narzędzi diagnostycznych specyficznych dla obszaru neuropsychologii – omówienie oraz przedstawienie możliwości stosowania w kontekście sądowym i zasad interpretacji wyników. Podczas szkolenia zostaną także zaprezentowane i omówione studia przypadków w zakresie analizy neuropsychologicznej w kontekście opiniowania sądowo-psychologicznego oraz możliwości zastosowania w nich zróżnicowanych narzędzi diagnostycznych.
Ze względu na fakt, iż szkolenie skierowane jest wyłącznie do psychologów, konieczne jest przesłanie podczas rejestracji skanu dyplomu ukończenia jednolitych pięcioletnich studiów magisterskich w zakresie psychologii (w przypadku studiów dwustopniowych również skanu dyplomu studiów I stopnia w zakresie psychologii).
Zajęcia będą miały charakter wykładowo-warsztatowy. Materiały dla uczestników nie będą obejmowały omawianych narzędzi diagnostycznych.
Osoba odpowiedzialna merytorycznie:
dr Łukasz Barwiński, e-mail: lbarwinski@ies.gov.pl
Kontakt w sprawach formalno-organizacyjnych:
dr Katarzyna Jekiel, email: kjekiel@ies.gov.pl
Szkolenie odbędzie się w Hotelu „Wyspiański”, ul. Westerplatte 15, 31-033 Kraków,
Czas trwania: 3 dni, tj. 24 godziny (8 godz. wykładów oraz 16 godz. warsztatów)
Termin szkolenia: 14-16 listopada 2022 r.
Koszt udziału został ustalony na 1300 zł netto (poza podmiotami uprawnionymi do zwolnienia z podatku VAT z tytułu nabywania usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego, finansowanej w całości lub części ze środków publicznych do ww. kwoty należy doliczyć 23% VAT).
Opłata obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia, przerwy kawowe i obiady.
Liczba miejsc ograniczona – po wyczerpaniu limitu miejsc kolejne zgłoszenia będą trafiać na listę rezerwową.
Formularz zgłoszeniowy na szkolenie
Materiały
Diagnoza neuropsychologiczna -szkolenie 2022Diagnoza_neuro_2022_harmonogram_szkolenia.pdf 0.16MB