W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Nagrody Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego dla pracowników IES

14.11.2020

Konkurs PTK

Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne już od 1999 roku corocznie organizuje konkurs na pracę roku z dziedziny kryminalistyki, przyczyniając się do popularyzacji tej dziedziny nauki oraz dokonując przeglądu jej najnowszych osiągnięć. Do konkursu mogą być zgłaszane prace habilitacyjne, rozprawy doktorskie, prace magisterskie, dyplomowe oraz publikacje z dziedziny kryminalistyki.

W dniu 9 listopada 2020 r. w trybie zdalnym odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XXI Edycji Konkursu im. Prof. Tadeusza Hanauska na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki, w trakcie której Jury Konkursu przedstawiło laureatów nagród w kategoriach prac doktorskich, magisterskich, dyplomowych, a także w kategorii artykułów oraz innych prac. Do konkursu zakwalifikowano 20 prac wyróżniających się wysokim poziomem naukowym, nowatorstwem i szczególnym znaczeniem dla praktyki kryminalistycznej.

W gronie laureatów znalazło się troje pracowników Instytutu. 

W kategorii prac doktorskich nagrodzona została praca dr Karoliny Sekuły pt. „Wykorzystanie metody LC-ESI-QTOFMS do identyfikacji nowych substancji psychoaktywnych z grupy syntetycznych kannabinoidów oraz pochodnych fenetyloaminy na podstawie sposobu ich fragmentacji”. 

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała także dr Bogumiła Byrska, za pracę „Badania składu jakościowego i ilościowego substancji psychoaktywnych dostępnych w Polsce w latach 2008 – 2015”.

W kategorii artykułów i publikacji nagrodę otrzymała dr hab. Zuzanna Brożek-Mucha, prof. IES, za pracę “Scanning Electron Microscopy in Forensic Sensing”, opublikowaną przez Royal Society of Chemistry (2019). Jednocześnie oraz artykuł “Towards a robust interpretation of forensic analysis of phosphorus and calcium traces in gunshot residue”, opublikowany przez Journal of Analytical Atomic Spectrometry (2019).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

{"register":{"columns":[]}}