W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Atrakcje IGF 2021

  1. Występ światowej sławy pianisty Ingolfa Wundera

W dniu 7 grudnia, po oficjalnej ceremonii otwarcia Szczytu Cyfrowego IGF 2021, zapraszamy na występ austriackiego pianisty Ingolfa Wundera, wielokrotnego laureata XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

fortepian

  1. Koncert w NOSPR 

Zwieńczeniem polskiego Dnia Zero, 6 grudnia o godz. 20:30 i jednocześnie inauguracją rozpoczynającego się Szczytu Cyfrowego – IGF 2021 będzie uroczysty koncert w przepięknym budynku Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert będzie również transmitowany przez telewizję. Dodatkowo, dostępna będzie także transmisja online od godz. 21.00 na YouTube pod linkiem: https://youtu.be/DFU0soOEbFY.

concert

  1. Wystawy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym:
  • Wystawa prac konkursowych „Lubię Polskę”
  • Wystawa prac konkursowych  „Mój Internet Przyszłości”
  • Wystawa ‘’5 miast’’ polskiego akwarelisty i architekta - Tytusa Brzozowskiego
  1. Music Night

Noc Muzyki IGF 2021 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, 8 grudnia w godz. 19.00-21.00 w strefie gastronomicznej.
Zapraszamy Wszystkich entuzjastów muzyki, bez względu na umiejętności 😊 do wspólnego grania i śpiewania!  

  1. Zwiedzanie Muzeum Śląskiego za 1 ZŁ

Muzeum Śląskie oferuje zwiedzanie wszystkich dostępnych wystaw, za symboliczną złotówkę, na podstawie okazanego identyfikatora uczestnika Szczytu.muzeum śląskie

  1. Zniżka na zwiedzanie Muzeum Historii Katowic 

Zwiedzając Muzeum Historii Katowic, uczestnikom IGF przysługują bilety ulgowe na podstawie okazania identyfikatora IGF 2021. 
Istnieje możliwość zwiedzania muzeum z przewodnikiem polskim i angielskim.
Rezerwacji prosimy dokonywać dzień wcześniej mailowo przewodnik@mhk.katowice.pl lub telefonicznie 32 2561810 w.117.

Więcej informacji: https://www.mhk.katowice.pl/index.php/dla-zwiedzajacych/godziny-otwarcia-cennik-adresy

  1. Bezpłatny transport publiczny po Katowicach

Wszystkim Uczestnikom Szczytu zapewniamy bezpłatny przejazd środkami publicznego transportu zbiorowego na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) w terminie 5 – 12 grudnia 2021

  1. Bezpłatne wycieczki po Katowicach i okolicach

W trakcie trwania Szczytu, Urząd Miasta Katowice zorganizuje bezpłatne wycieczki po Katowicach - wyjątkowym mieście. Z anglojęzycznym przewodnikiem będzie można zwiedzić główne atrakcje turystyczne miasta na Szlaku Moderny, Szlaku Neonów oraz zabytkowym osiedlu Nikiszowiec.  

Katowice

  1. Płatne wycieczki po Katowicach i okolicach

Podczas Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 oferujemy uczestnikom 3 płatne wycieczki. 
Opis wycieczek a także link, pod którym można dokonywać rezerwacji wycieczek, znajduję się tutaj: https://fareharbor.com/embeds/book/seekrakow-pln/?full-items=yes&flow=658320.

Proponowane wycieczki:
6 grudnia 2021 -
zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau
8 grudnia 2021 - zabytkowa Kopalnie Srebra w Tarnowskich Górach
9 grudnia 2021 - Kopalnia Soli ‘’Wieliczka’’ + spacer po Starym Mieście (Kraków)
 

  1. Wydarzenia towarzyszące
    1. Weź udział w warsztatach i panelach eksperckich „Ochrona własności intelektualnej w świecie cyfrowym”

W ramach Szczytu Cyfrowego ONZ #IGF2021 Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi przygotowała spotkania towarzyszące dotyczące ochrony własności intelektualnej.
7 i 8 grudnia 2021 spotkają się z Państwem rzecznicy patentowi i radcowie prawni zajmujący się na co dzień ochroną praw własności intelektualnej w odniesieniu do technologii cyfrowych i w Internecie. Warsztaty i panele eksperckie wzbogacą swoim doświadczeniem przedstawiciele platform Amazon i Allegro, reprezentanci przedsiębiorców i wynalazców, jak i świata nauki! Będziemy dyskutować o możliwości ochrony oprogramowania i wynalazków wspomaganych komputerowo. 
Dwa dni, dwie debaty i dwa warsztaty. To wszystko już niebawem!
Bądź z nami online.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, program i rejestracja na www.jwp.pl/igf
Serdecznie zapraszamy!
#jwp_ip #IGF2021 #ecommerce #nowe_technologie #ecommerce #IPprotection #własność_intelektualna

Panel ekspercki "Ochrona własności intelektualnej"

  1. Informacja o posiedzeniu Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Sejmu RP

Data:             środa, 7 grudnia 2021 (12:00) – środa, 7 grudnia 2021 (13:30)
Miejsce:         Sala A2

Temat posiedzenia:    Informacja Ministra Cyfryzacji na temat działań podejmowanych w obszarze promocji korzystania z Internetu przez osoby powyżej 65. roku życia 
ze szczególnym uwzględnieniem dostępności i popularności elektronicznych usług.

Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii jest organem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W jej skład wchodzi 17 posłów. Do zakresu jej działania należą sprawy łączności radiowej i telefonicznej, sieci komputerowych, telekomunikacji, innowacyjności, informatyzacji oraz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Komisja pracuje nad projektami ustaw, których tematyka leży w obszarze jej kompetencji. W swoich pracach Komisja cyklicznie zwraca się do członków Rady Ministrów, przede wszystkich do Ministra Cyfryzacji, o przedstawienie informacji na temat działań rządu podejmowanych na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu oraz wsparcia dla osób o szczególnych potrzebach. 

Grudniowe obrady, towarzyszące Szczytowi Cyfrowemu IGF – 2021 będą poświęcone wsparciu seniorów w wejściu w cyfrowy świat i korzystaniu z usług elektronicznych. Eurostat prognozuje, że populacja w wieku 65+ wzrośnie w latach 2020–2030 o 16 milionów (czyli aż o 18 %). W kolejnej dekadzie ta grupa wiekowa powiększy się prawdopodobnie o dalsze 15 milionów.  Jednocześnie widoczne są duże różnice w odsetku seniorów korzystających z Internetu w różnych krajach Europy, co w dobie pandemii nabiera dodatkowego znaczenia. Z danych Eurostatu wynika, że najbardziej aktywni są Skandynawowie, Luksemburczycy i Holendrzy. Natomiast najmniej seniorów korzystających z sieci mieszka w Bułgarii, Chorwacji i Grecji. 

Jak wyglądają statystyki i prognozy w Polsce? Jakie działania podejmuje i planuje rząd, by wzmocnić aktywność polskich seniorów w cyfrowym świecie i ułatwić im korzystanie z elektronicznych usług? Jakie są przeszkody w rozwoju społeczeństwa informacyjnego w tej grupie wiekowej? Tym zagadnieniom będzie poświęcone posiedzenie Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii z udziałem przedstawiciela rządu.

Zasady udziału w posiedzeniu:

Osoby zainteresowane udziałem w posiedzeniu Komisji proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres 
e-mail: kcnt@sejm.gov.pl do 6 grudnia 2021 r. do godz. 15.30. Wniosek powinien zawierać imię i nazwisko, pełnioną funkcję oraz nazwę organizacji, którą reprezentuje osoba zgłaszająca się. W czasie obrad dostępne będzie tłumaczenie wyłącznie na język angielski.

Więcej informacji:
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/home.xsp
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=KOMISJAST&NrKadencji=9&KodKom=CNT
https://ec.europa.eu/regional_policy/pl/newsroom/panorama/2021/05/20-05-2021-eu-population-projections-reveal-growing-gaps-between-young-and-old

  1. Przyjęcie parlamentarne organizowane przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (tylko z zaproszeniami)

7 grudnia 18:00 -19:30
Miejsce obrad: Sala konferencyjna 20+24

  1. Debata "Dziennika Gazety Prawnej’’

W imieniu redakcji Dziennika Gazety Prawnej oraz Stowarzyszenia Polska Cyfrowa zapraszamy do udziału w panelu "Stepping stones for digital growth: how to use the data economy and the frame of transatlantic relations for secure global digital advance?". Panel dyskusyjny odbędzie się 6 grudnia 2021 r. o godz. 12:30 w Sali 10 Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach podczas Szczytu Cyfrowego ONZ - Internet Governance Forum 2021. 

Zagadnienia, które zostaną poruszone podczas debaty: 
Podczas gdy świat zwraca się do technologii cyfrowej o pomoc w przezwyciężeniu pandemii i czyni z niej istotną część globalnej gospodarki i życia społecznego, musi ogarnąć stale rosnące znaczenie bezpiecznego, swobodnego przepływu danych. Obsługa transferu danych między regionami w sposób bezpieczny pod względem cybernetycznym, przy jednoczesnym unikaniu szkód dla innowacyjnego biznesu, okazuje się być trudnym zadaniem w kontekście kształtowania polityki. 
Czego możemy się nauczyć z relacji transatlantyckich w zakresie przepływu danych? Ustanowienie na początku tego roku Rady ds. Handlu i Technologii UE-USA stanowi dla zainteresowanych stron platformę do wymiany poglądów i przedstawienia wspólnych propozycji dotyczących przyszłych prac, odpowiadając na potrzebę wielostronnego podejścia do kształtowania cyfrowej gospodarki opartej na danych. Rosnąca liczba kanałów współpracy transatlantyckiej oraz doświadczenie zdobyte w ramach tych relacji mogą okazać się cennym źródłem kształtowania globalnej polityki przepływu danych. 

Pozwolenie na to, aby dane napędzały globalną gospodarkę cyfrową, nie może zostać osiągnięte bez solidnych środków bezpieczeństwa cybernetycznego. Znalezienie równowagi między swobodnym przepływem danych a spełnieniem krajowych i regionalnych oczekiwań w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w obliczu stale rosnącej liczby incydentów związanych z bezpieczeństwem cyfrowym wymaga od nas dzielenia się know-how i wnioskami wyciągniętymi na szczeblu lokalnym. Prelegenci sesji przedstawią swoje spostrzeżenia na temat tego, jak budować środowisko wspierające bezpieczny, stymulujący innowacje przepływ danych na całym świecie, w oparciu o swoje lokalne i regionalne doświadczenia.

Globalna gospodarka cyfrowa jest systemem wzajemnie powiązanym, wymagającym prawdziwej równowagi pomiędzy najlepszymi interesami konsumentów, małych i dużych przedsiębiorstw. Nie jest to gra o sumie zerowej, a poprzez znalezienie równowagi kosztów i korzyści wszystkich uczestników, może być siłą napędową w walce o globalną równość. Jak do tego dojdziemy, umożliwiając bezpieczny przepływ danych? 

Tematy: 

  • Rzucenie światła na znaczenie bezpiecznego, przepływu danych dla wzrostu globalnej, inkluzywnej, przyjaznej dla biznesu gospodarki cyfrowej, 
  • Ocena stanu relacji transatlantyckich w zakresie rozwoju gospodarki cyfrowej, transferu danych oraz dyskusja nad rozwiązaniami możliwymi do zaadaptowania do innych ram regionalnych i lokalnych, 
  • Wskazanie największych przeszkód na drodze do zapewnienia przepływu danych promujących innowacje, 
  • Zderzenie poglądów i oczekiwań decydentów i biznesu w zakresie swobodnego przepływu danych, 
  • Podzielenie się pomysłami na przygotowanie każdego regionu świata do wyzwań wynikających z narastania cyberzagrożeń. 

Moderator: Marek Tejchman, Zastępca Redaktora Naczelnego Dziennika Gazety Prawnej 
Debata jest otwarta dla publiczności.

Debata dziennika „Rzeczpospolita” 

Redakcja dziennika „Rzeczpospolita” organizuje debatę pt. „Cyfrowa suwerenność i cyfrowa solidarność - jak działać wspólnie w obliczu nowych wyzwań technologicznych i globalnych cyberzagrożeń?”. Debata ma charakter redakcyjny i zamknięty – relacje będą dostępne po zakończeniu debaty na łamach dziennika. 

Debata odbędzie się 7 grudnia br. o godz. 17:00 w Sali 10 MCK w Katowicach podczas Szczytu Cyfrowego ONZ - Internet Governance Forum. 

Podczas dyskusji chcielibyśmy rozwinąć następujące tezy: 
Przez ostatnią dekadę uczestnicy rynku usług cyfrowych traktowali proces globalizacji wyłącznie jako szansę. Dziś coraz częściej mówi się o nim jako o wyzwaniu. Bardzo istotne znaczenie w globalnej debacie zyskuje pojęcie suwerenności cyfrowej. Czy taka suwerenność jest możliwa w wymiarze indywidualnym, społecznym i państwowym? 

Cyfrowa suwerenność to jeden z najbardziej aktualnych tematów, wykraczający poza obszar tradycyjnie rozumianego cyberbezpieczeństwa, czyli poza aspekt techniczny i operacyjny. Ten temat wiąże się z wyzwaniami w obszarze globalnej konkurencji rynkowej, zwalczania cyberprzestępczości, a także regulacji umożliwiających swobodę działalności przedsiębiorstw przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony bezpieczeństwa użytkowników technologii. Jednocześnie w ocenie wielu ekspertów odpowiedzią wspólnoty międzynarodowej na takie wyzwania i wspólną receptą na zapewnienie cyfrowej suwerenności i cyfrowego bezpieczeństwa jest cyfrowa solidarność. 

Debatę poprowadzi Grzegorz Siemiończyk, redaktor dziennika „Rzeczpospolita”. 

  1. Wystawa na IGF 2021

Na miejscu w Katowicach eksponowanych jest wiele wystaw wizualnie mówiących o roli Internetu, pochodzących od młodzieży z całego świata. Ponadto IGF 2021 zawiera cyfrową wystawę, która pokazuje przyszłość Internetu poprzez przeszłość i teraźniejszość.Porozmawiajmy o tym podczas rozmowy w piątek 10 grudnia o godzinie 15:45 CET w Audytorium

link https://www.intgovforum.org/en/content/tour-of-igf-2021-digital-exhibition

{"register":{"columns":[]}}