Trwają wirtualne konsultacje i posiedzenie MAGu ws. organizacji Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 w Polsce
W dniach 6-10 grudnia 2021 r. Polska będzie gospodarzem światowego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. To właśnie w Katowicach zapadną najważniejsze decyzje związane z transformacją cyfrową.
Trwają przygotowania do Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 w Polsce. Właśnie rozpoczęły się Otwarte konsultacje i spotkanie wielostronnej grupy doradczej IGF ONZ (MAG). Eksperci z całego świata zdecydują o zagadnieniach, jakie zagoszczą w programie IGF 2021. Każdy zainteresowany może przekazać swoją opinię.
Polski głos w globalnych sprawach
MAG (Multistakeholder Advisory Group) to Wielostronna Grupa Doradcza skupiająca przedstawicieli rządów, sektora prywatnego, organizacji naukowo-technicznych oraz społeczeństwa obywatelskiego. Jej zadaniem jest w szczególności przygotowanie agendy tegorocznego Szczytu. Polskę, w funkcji współprzewodniczącego MAG z ramienia kraju gospodarza tego wydarzenia, reprezentuje Krzysztof Szubert, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej oraz pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021.
- W ramach procesu naboru wpłynęło blisko 250 zgłoszeń z całego świata. Łącznie to ponad 500 zagadnień związanych z zarządzaniem internetem. Dziękuję za wszystkie propozycje, które zostaną wykorzystane podczas grudniowego spotkania, powiedział Krzysztof Szubert podczas inauguracji wirtualnych konsultacji i spotkania MAGu.
Otwarte konsultacje i posiedzenie MAG potrwają 3 dni do 24 lutego. To tu omawiane będą propozycje dotyczące ostatecznego kształtu programu Szczytu Cyfrowego ONZ w Polsce, w tym m.in. liczby głównych obszarów i sesji tematycznych, jak również zakresu paneli i warsztatów czy wydarzeń towarzyszących Szczytowi Cyfrowemu ONZ.
W spotkaniu może wziąć udział każdy, rejestrując się na stronie internetowej sekretariatu ONZ.