Krośnieńscy strażacy w dalszym ciągu na fali.

13.06.2024

Zdjęcie przestawia podium wraz z drużynami które zajęły kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce w ćwiczeniu bojowym. Na najniższym stopniu podium znajduje się drużyna z Krosna.

W dniach 13-14.06.2024 roku w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, odbyły się 40 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym. Zawody stanowiły podsumowanie całorocznego trudu szkolenia sportowego strażaków, prowadzonego w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej. W Mistrzostwach udział wzięło łącznie 21 drużyn i 182 zawodników w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Trzon, kadry woj. podkarpackiego stanowili strażacy z komendy miejskiej PSP w Krośnie.  Drużyny rywalizowały łącznie w  4 konkurencjach. Jedną z konkurencji było „pożarnicze ćwiczenie bojowe”, gdzie  województwo podkarpackie reprezentowała drużyna naszej komendy. Prawo do startu, krośnieńska drużyna wywalczyła sobie dwa tygodnie temu, wygrywając mistrzostwa na szczeblu wojewódzkim. W trakcie mistrzostw polski krośnieńscy strażacy wykonali swoje ćwiczenie w czasie 27,04 sek., co pozwoliło na zajęcie III miejsca. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna województwa kujawsko-pomorskiego, z czasem 26.22 sek., a drugą lokatę zajęło województwo świętokrzyskie z czasem 26.39 sek.

Mimo niezaprzeczalnego sukcesu, zawodnicy krośnieńskiej komendy czują lekki niedosyt. Osiągane rezultaty podczas treningów, dawały duże szanse na zajęcie najwyższego stopnia na podium. Kolejna szansa za rok.