W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czujka Dymu i Tlenku węgla

19.12.2024

Czujka dymu i tlenku węgla.

Każdego roku w pożarach w Polsce ginie średnio 455 osób, wiele tragedii można by uniknąć dzięki wczesnemu wykryciu zagrożenia, dlatego Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i czujek tlenku węgla.

Obowiązek stosowania tych urządzeń w budownictwie mieszkalnym istnieje w wielu krajach, np. w Anglii, Austrii, Czechach, Estonii, Francji, Niemczech, Szkocji oraz Szwecji. Cykliczna edukacja społeczeństwa w połączeniu ze stosowaniem czujek w mieszkaniach przyczyniła się w tych państwach do wyraźnego spadku liczby ofiar śmiertelnych w pożarach (o 15-30%). Zaznacza się, że kraje te zmagały się z podobnymi problemami, takimi jak: 
- wysoka liczba poszkodowanych w pożarach budynków mieszkalnych, wśród których ofiarami śmiertelnymi często były osoby starsze (względnie wymagające opieki),
- tragiczne pożary powstawały najczęściej w okresie korzystania z różnorodnych źródeł ciepła.

Czujka dymu ostrzega, gdy Ty i Twoi bliscy jeszcze macie czas na reakcję. Warto przy tym zaznaczyć, że istotny odsetek pożarów występuje w nocy, kiedy nasza czujność jest uśpiona.
Autonomiczne czujki dymu oraz tlenku węgla, co do zasady są urządzeniami niewymagającymi do ich stosowania specjalistycznej wiedzy oraz dokumentacji projektowej.

Mały krok – wielkie bezpieczeństwo!

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}