Sukces brzozowskich strażaków w pływaniu

30.04.2024

Kolorowa fotografia wykonana w pomieszczeniu. Przedstawia strażaków - pływaków w strojach sportowych na podium podczas wręczania dyplomów i medali po mistrzostwach województwa w pływaniu..Z boku podium komendanci wręczający nagrody. W tle banery Państwowej Straży Pożarnej.

26  kwietnia  2024 roku w Stalowej Woli odbyły się X mistrzostwa województwa podkarpackiego strażaków Państwowej Straży Pożarnej w pływaniu. Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie osiągnęła bardzo dobre wyniki i w klasyfikacji generalnej zajęła IV miejsce na 18 startujących komend miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego.

W  konkurencji drużynowej - sztafeta 4x50 m stylem dowolnym  - reprezentacja tut. komendy w składzie: Piotr Kruczek, Piotr Garbiński, Maciej Zimoń i Jakub Jagielski zajęła II miejsce.

Nasi reprezentanci w konkurencjach indywidualnych osiągnęli również wysokie lokaty:
Piotr Kruczek  zajął I miejsce stylem dowolnym na 50 m w kategorii OPEN, oraz II  miejsce stylem zmiennym na 100 m w kategorii OPEN
Maciej Zimoń zajął I miejsce stylem klasycznym na 50 m kategorii OPEN oraz XI miejsce stylem dowolnym na 50 m kategorii OPEN,
Piotr Garbiński zajął IV miejsce stylem grzbietowym na 50 m w kategorii MASTERS oraz VI miejsce stylem dowolnym na 50 m w kategorii MASTERS,
Jakub Jagielski zajął VII miejsce stylem dowolnym na 50 m kategorii OPEN.

Opracowanie: kpt. Wojciech Sobolak/KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: sekc. Tomasz Dymnicki/KP PSP w Brzozowie