Udany start brzozowskich strażaków w pływaniu

18.04.2023

Kolorowa fotografia wykonana w pomieszczeniu po zawodach pływackich strażaków PSP. Na pierwszym planie medaliści stojący na podium, obok nich znajdują się strażacy w mundurach, w tle banery Komendy Wojewódzkiej PSP i klubu pożarniczego Strażak.

14  kwietnia  2023 roku w Stalowej Woli odbyły się IX mistrzostwa województwa podkarpackiego strażaków PSP w pływaniu. Reprezentacja komendy powiatowej PSP w Brzozowie osiągnęła bardzo dobre wyniki i w klasyfikacji generalnej zajęła IV miejsce na 19 startujących reprezentacji. Natomiast w jedynej konkurencji drużynowej - sztafeta 4x50 m stylem dowolnym  - reprezentacja tut. komendy w składzie: Piotr Kruczek , Rafał Szmyd, Maciej Zimoń i Jakub Jagielski zajęła II miejsce.
Nasi reprezentanci w konkurencjach indywidualnych osiągnęli również wysokie lokaty:
Piotr Kruczek  zajął II  miejsce stylem zmiennym na 100 m w kategorii OPEN oraz II miejsce stylem dowolnym na 50 m w kategorii OPEN,
Piotr Garbiński zajął III miejsce stylem zmiennym na 100 m w kategorii MASTERS oraz V miejsce stylem dowolnym na 50 m w kategorii MASTERS,
Stanisław Sznajder zajął III miejsce stylem zmiennym na 100 m w kategorii OPEN oraz VIII miejsce stylem klasycznym na 50 m kategorii OPEN,
Maciej Zimoń zajął II miejsce stylem klasycznym na 50 m kategorii OPEN oraz V miejsce stylem grzbietowym na 50 m kategorii OPEN,
Jakub Jagielski zajął VII miejsce stylem grzbietowym na 50 m kategorii OPEN,
Rafał Szmyd zajął  XVI miejsce stylem dowolnym na 50 m w kategorii OPEN.
W kategorii indywidualnej najlepszych zawodników mistrzostw Piotr Kruczek zajął V miejsce.
Opracowanie: kpt. Wojciech Sobolak/KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: asp. Jakub Jagielski, ogn. Piotr Garbiński/KP PSP w Brzozowie