MIANOWANIE NA STANOWISKA NACZELNIKA WYDZIAŁU I DOWÓDCY JRG
11.06.2021
Z dniem 11 czerwca 2021 roku Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku mł. bryg. Piotr Pietrucha wręczył decyzje aktów mianowania na stanowiska Naczelnika Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego st. kpt Krzysztofowi Gruszczyńskiemu oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej kpt. Jackowi Erkiertowi. Wręczenie aktów mianowania odbyło się podczas uroczystej zmiany służby w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej w Turku w obecności kadry kierowniczej komendy oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.
Kpt. Krzysztof Gruszczyński po ukończeniu w 2014 r. Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa, rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Turku na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Turku. Następnie zajmował stanowiska specjalisty, zastępcy Naczelnika Wydziału operacyjno - kontrolno-rozpoznawczego oraz pełnił obowiązki Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Turku. St. kpt. Krzysztof Gruszczyński ukończył ponadto studia magisterskie i podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie z zakresu zapobiegania pożarom i poważnym awariom oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Kpt. Jacek Erkiert służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 2007 roku, jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu po ukończeniu, której uzyskał stopień służbowy młodszego aspiranta oraz tytuł zawodowy technika pożarnictwa. Kpt. Jacek Erkiert dotychczas pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu na stanowisku starszego technika, a następnie w Komendzie Powiatowej PSP w Turku zajmując stanowiska: starszego ratownika, dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, zastępcy naczelnika wydziału kwatermistrzowsko-kadrowego oraz starszego specjalisty. Kpt. Erkiert jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz Społecznej Akademii Nauk w Warszawie na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w specjalności zarządzanie kryzysowe i ratownictwo. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej, studia podyplomowe w zakresie przeszkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, studia podyplomowe w zakresie ochrony informacji niejawnych, danych osobowych i administrowania zasobami ludzkimi, studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego.
Opracowanie: st. str. K. Michalak
Zdjęcia: st. str. K. Michalak