Ćwiczenia Ratowniczo Gaśnicze „Ewakuacja 2024” w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach
05.06.2024
Ćwiczenia Ratowniczo Gaśnicze „Ewakuacja 2024” w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach
W dniu 5 czerwca 2024 roku w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze pod kryptonimem „Ewakuacja 2024”. Wydarzenie to zostało zorganizowane z inicjatywy Zarządu oraz Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego. W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu i z Jednostki Ratowniczo-gaśniczej w Błoniu, zespoły ratunkowe z Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Powiatu, oraz Policja Błonie.
Scenariusz ćwiczeń zakładał symulację pożaru w jednym ze skrzydeł budynku, co wymagało natychmiastowej ewakuacji mieszkańców oraz udzielenia pomocy poszkodowanym. W charakterze osób poszkodowanych udział wzięły dzieci z młodzieżowych drużyn pożarniczych, co dodatkowo urealniło przeprowadzane działania.
Na wydarzeniu obecni byli m.in.:
- Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Romuald Reszka,
- Członek Zarządu Rady Powiatu Ewelina Degowska,
- Radny Powiatu Warszawskiego Zachodniego Przemysław Kubicki,
- Dyrektor Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego Piotr Kosyl,
- Dyrektor DPS w Bramkach Beata Godzina.
Po zakończeniu ćwiczeń, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim, st. bryg. Robert Nowakowski, podsumował przebieg działań. Wyraził wdzięczność wszystkim uczestnikom oraz zaproszonym gościom za ich zaangażowanie i obecność.
Ćwiczenia "Ewakuacja 2024" miały na celu sprawdzenie i doskonalenie procedur ewakuacyjnych w tym Ewakuacji Medycznej oraz koordynacji działań między różnymi służbami ratunkowymi. Tego typu inicjatywy są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej oraz skutecznej reakcji w sytuacjach kryzysowych.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich jednostek i osób zaangażowanych w organizację oraz przebieg ćwiczeń. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się osiągnąć główny cel – zwiększenie gotowości na ewentualne sytuacje kryzysowe.