W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja prasowa dotycząca kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa, Sezon grzewczy 2022-2023”

21.12.2022

21 grudnia 2022 r. w siedzibie naszej komendy odbyła się konferencja prasowa, której tematem była kampania edukacyjno-informacyjna „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Sala Narad Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie, na stoliku ułożone zapakowane detektory tlenku węgla, tuż za nim w kolejności osoby komendanta powiatowego PSP, Posła na Sejm RP – Bartłomieja Dorywalskiego, przedstawiciela Fundacji Artfińskiego – Pawła Kwietniewskiego oraz oficera prasowego KP PSP we Włoszczowie, wszyscy trzymają w rękach detektory ,

W spotkaniu udział wzięli Pan Bartłomiej Dorywalski, Poseł na Sejm RP, Pan Paweł Kwietniewski, przedstawiciel Fundacji im. Stefana Artwińskiego oraz mł. bryg. Andrzej Pacanowski, Komendant Powiatowy PSP we Włoszczowie.

Zgodnie z ubiegłoroczną zapowiedzią już po raz drugi Fundacja Artwińskiego wspólnie z Komendą Powiatową Straży Pożarnej we Włoszczowie organizują akcję, w której mamy do rozdysponowania 60 czujników czadu dla mieszkańców naszego powiatu.

Czujniki będzie można odbierać 23 grudnia br. od godziny 9:00 w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie. Każda osoba odbierająca czujnik musi wpisać się na specjalistą listę i może odebrać tylko jeden detektor.

Podczas tego rocznego sezonu grzewczego strażacy w całej Polsce interweniowali już ponad 900 razy w zdarzeniach z udziałem tlenku węgla. Tlenek węgla (czad) jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia - przy dużych stężeniach tego gazu - może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność krążeniowo-oddechowa i śmierć.

Opracowanie: st. kpt. Paweł Mazur

Zdjęcia: Kamil Knapik, Fundacja Artwińskiego

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}