Bahrajn
Stosunki dyplomatyczne między Polską a Bahrajnem zostały nawiązane w 1991 roku.
Współpraca polityczna
Obowiązuje jedna umowa dwustronna, o komunikacji lotniczej, podpisana w 1998 roku.
Współpraca ekonomiczna
Według danych GUS za 10 miesięcy 2019 roku polski eksport do Bahrajnu wyniósł ogółem 50 mln USD, natomiast import – 43,1 mln USD. Największy udział w eksporcie miały pojazdy i urządzenia transportowe (32,4 mln USD). W imporcie natomiast dominowały metale nieszlachetne i artykuły z metali nieszlachetnych (37,6 mln USD).
Inwestycje Bahrajnu w Polsce mają charakter głównie portfelowy. Banki i spółki z Bahrajnu kupowały przede wszystkim polskie obligacje rządowe, korzystając jednak z pośrednictwa swoich spółek zależnych lub agentów działających na terenie Europy. Wielkość kapitału bahrańskiego ulokowanego w Polsce jest trudna do oszacowania. Prywatni inwestorzy koncentrują się na rynku nieruchomości, drobnego handlu i gastronomii.
Oficjalne dane statystyczne nie odnotowały żadnych bahrańskich inwestycji bezpośrednich w Polsce, ani polskich inwestycji w Bahrajnie. Baza dla rozbudowy polskiej obecności jest skromna, istnieje jednak możliwość zwiększenia naszej sprzedaży we wszystkich niemal obszarach. Szans należy upatrywać też w planach inwestycyjnych kraju.