W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Lepiej zapobiegać niż ratować." - odprawa instytucji zaangażowanych w realizację projektu

24.06.2024

„Lepiej zapobiegać niż ratować." - odprawa instytucji zaangażowanych w realizację projektu

Kolejne spotkania przygotowujące do projektu realizowanego w ramach programu Interreg Brandenburgia - Polska 2021-2027 - „Lepiej zapobiegać niż ratować. Zapobieganie pożarom i innym niebezpiecznym zdarzeniom poprzez działania szkoleniowe, prewencji społecznej oraz wirtualną rzeczywistość.”.

24 i 25 czerwcza 2024 r. w Sulęcinie, odbyła się odprawa przedstawicieli wszystkich instytucji zaangażowanych w realizację projektu. Wśród zaproszonych gości na spotkaniu obecni byli:

• nadzorujący pracę zespołu - zastępca lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosław Korzeniewski,

• zastępca lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bartłomiej Mądry,

• Michael Neumeister oraz Danny Busse z Landowej Szkoły Ochrony Przeciwpożarowej i przed Katastrofami (LSTE) w Eisenhüttenstadt,

• dr Radosław Fellner z Akademii Pożarniczej w Warszawie,

• Paweł Wcisło z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze,

• Maciej Lipka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie,

• bryg. Marcin Białowąs, mł. bryg. Magdalena Kuska, mł. bryg. Piotr Wiliński, mł. bryg. Daniel Pietrzak, mł. bryg. Tomasz Fedko, st. kpt. Anna Cedro, mł. asp. Jolanta Marcinkowska z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Podczas spotkania ustalony został harmonogram dwuletnich działań (2024-2026) w ramach projektu, na którego potrzeby powołane zostały trzy zespoły robocze.

Do zadań pierwszego zespołu należy organizacja spotkań z przedstawicielami koordynatorów prewencji społecznej z terenu województwa lubuskiego w celu opracowania koncepcji pracy zespołu w trakcie realizacji projektu (pierwsze spotkanie odbyło się 20 czerwca br.).

Drugi zespół odpowiedzialny jest za współpracę beneficjenta tj. KW PSP z partnerem niemieckim (LSTE), partnerami stowarzyszonymi tj. Akademią Pożarniczą, Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Szczecinie oraz Landesbetrieb Forst. Spotkanie ma na celu przygotowanie do realizacji projektu oraz wypracowanie zasad nadzoru.

Trzeci zespół opracuje koncepcje działań, które będą podejmowane przez jednostki straży pożarnej strony polskiej i niemieckiej w celu doskonalenie procedur i podniesienie jakości działań ratowniczo-gaśniczych.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}