W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

"Służba na granicy życia i śmierci" - warsztaty odreagowania psychicznego dla strażaków PSP

09.11.2021

1

W dobie dużych inwestycji w nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, mających na celu zwiększenie efektywności i skuteczności prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną działań, należy również pamiętać o ratownikach, którzy na co dzień ten sprzęt wykorzystują. Nie sprzęt ratuje człowieka, lecz dobrze wykwalifikowany i sprawny w każdym aspekcie ratownik. 

Zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć” Lubuski Komendant Wojewódzki PSP podjął inicjatywę zorganizowania warsztatów odreagowania psychicznego, mających na celu pogłębienie samoświadomości strażaków, dotyczącej dobrostanu psychicznego oraz jego wpływu na zdrowie fizyczne, a także na funkcjonowanie w sferze życia zawodowego i prywatnego.

Celem warsztatów będzie pogłębienie wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z wypaleniem zawodowym, a także wpływu stresu na funkcjonowanie człowieka. Ważnym aspektem warsztatów będzie, przedstawienie praktycznych i konstruktywnych metod radzenia sobie w sytuacjach trudnych, jak również efektywnych metod odreagowywania stresu.

Warsztaty zaplanowane są w terminie od 6 do 12 grudnia 2021 r. w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Świebodzinie w miejscowości Łagów.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest st. kpt. Tomasz Fedko zastępca naczelnika Ośrodka Szkolenia a zarazem psycholog.

Całe przedsięwzięcie objął patronatem Pan Dariusz Suchorski – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Zielonej Górze.

{"register":{"columns":[]}}