XI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „POŻARY WEWNĘTRZNE” - 10-11 CZERWCA 2024 R.
Mamy przyjemność poinformować, że kolejna – XI Międzynarodowa Konferencja „Pożary Wewnętrzne” odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2024 r. w Hotelu “Omega” w Olsztynie.
Mamy przyjemność poinformować, że kolejna – XI Międzynarodowa Konferencja „Pożary Wewnętrzne” odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2024 r. w Hotelu “Omega” w Olsztynie.
Ze względów organizacyjnych wyjątkowo spotykamy się w czerwcu, a nie we wrześniu!
Podczas tegorocznej edycji będziemy gościć wyjątkowych gości z całego świata. Na zaproszenie Fundacji cfbt.pl, wieloletniego partnera merytorycznego naszej konferencji do Polski przyjedzie międzynarodowa opiniotwórcza grupa ekspercka The International Fire Instructors Workshop (IFIW).
Tegoroczna XI Międzynarodowa Konferencja nt. Pożarów Wewnętrznych organizowana jest tradycyjnie przez Komendę Wojewódzką PSP w Olsztynie oraz Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa w Olsztynie. Konferencja, jak żadna inna łączy ze sobą zagadnienia kontrolno-rozpoznawcze, operacyjne, w zakresie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, szkoleniowe i bhp, dlatego przeznaczona jest zarówno dla osób zajmujących się ochroną przeciwpożarową, szczególnie funkcjonariuszy PSP pionu operacyjnego, szkoleniowego i kontrolno-rozpoznawczego, jak również dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.
Podczas dwudniowego spotkania swoimi doświadczeniami z zakresu ochrony przeciwpożarowej i walki z pożarami podzieli się szerokie grono międzynarodowych ekspertów. Prelegenci poruszą następujące zagadnienia:
- John McDonough (Australia) Jest rok 1987. Gdybym miał szansę, co powiedziałbym swojemu młodszemu ja? Szczere i introspekcyjne spojrzenie na to, co jest ważne, jeśli chodzi o strażackie umiejętności, znajomość dynamiki rozwoju pożaru i przywództwo.
- Shan Raffel (Australia) Systemy piany sprężonej do gaszenia pożarów w obiektach
- K. Marasek, M. Koter, Fabryka Bezpieczeństwa FABE Sp. z o.o (Polska) Inteligentny system zapobiegania pożarom dla potrzeb stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
- D. Brzezińska, N. Kraus-Namroży, M Brzeziński, Politechnika Łódzka (Polska) Bezpieczeństwo pożarowe magazynów energii
- Keith Stakes (USA) Przeszukiwanie i ratownictwo / co obejmują badania jako złoty standard dla gaszenia pożarów obiektów mieszkalnych
- Szymon Kokot (Polska) Analiza wpływu promieniowania cieplnego na strażaków w środowisku pożaru wewnętrznego z wykorzystaniem metod symulacyjnych i eksperymentalnych
- Stefan Särdqvist (Szwecja) Gaszenie pożarów z uwzględnieniem ochrony środowiska
- Dario Gauss (Chorwacja) Świadomość sytuacyjna w gaszeniu pożarów w obiektach
- Carmen Górska-Putyńska (Hiszpania/Wielka Brytania) Bezpieczeństwo pożarowe konstrukcji z drewna klejonego
- Michael Reick (Niemcy) Zrozumienie taktyki i tradycji gaszenia pożarów w różnych krajach ze względu na użycie i brak kurtyn dymowych
- Dogan Gurer (Turcja) Pożary wędrujące i ich wpływ na naszą taktykę
- Meisam Chegeni (Iran) Przywództwo na niższych szczeblach straży pożarnej
- mgr inż. Grzegorz Sypek, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych SITP (Polska) Bezpieczeństwo pożarowe garaży podziemnych z pojazdami elektrycznymi w praktyce
- Barry Roberts (Anglia, Enduro Protect) Przyszłość jest świetlana... Przyszłość to Baselayer!
IFIW to coroczne spotkanie strażaków, instruktorów i naukowców – badaczy pożarów, którzy dzielą się między sobą wiedzą i doświadczeniami. Celem IFIW jest uczenie się od siebie nawzajem i wymiana globalna doświadczeń w środowisku związanym z pożarnictwem i ochroną przeciwpożarową. Zarówno praktycy jak i naukowcy znają jedynie część realiów walki z pożarami wewnętrznymi. Poprzez dialog pomiędzy tymi środowiskami możliwe jest tworzenie wzajemnego zrozumienia i konsensusu w tej sferze, aby budynki stawały się bezpieczniejsze, zarówno dla ich mieszkańców, jak i tez dla interweniujących w nich strażaków. Wymiana wiedzy pozwala również optymalnie kształtować taktykę, techniki i metody walki z pożarami w obiektach, a nawet poprawia stan profilaktyki zdrowotnej strażaków. Olsztyńska konferencja jest od wielu lat przedsięwzięciem zapewniającym jej uczestnikom najlepszą światową wiedzę i dostęp do dobrych praktyk w licznych sferach „pożarów wewnętrznych”.
Inicjatywa została zapoczątkowana w roku 2008 przez profesora Stefana Svenssona ze Szwecji. Warsztaty odbywały się co roku od 2008 w następujących krajach: 2008 - Szwecja, 2009 - Australia, 2010 - Kanada, 2011 - USA, 2012 - Niemcy, 2013 - Chorwacja, 2014 - Polska, 2015 - Belgia, 2016 - Kanada, 2017 - Hongkong, 2018 - Szwecja, 2019 - Holandia, 2020 - online, 2021 - online, 2023 - Hiszpania, 2024 - Polska.
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie. Część z powyższych tematów zostanie zrealizowana w formie warsztatowej. Całkowity koszt udziału w tegorocznej konferencji wynosi 990 zł dla osób, które dokonają zgłoszenia do 23.05.2024 r. Po tym terminie (przy założeniu, że będą jeszcze wolne miejsca) koszt zgłoszenia będzie wynosił 1200 zł. W ramach tej kwoty, poza wyjątkowymi prelegentami, zapewniamy nocleg, dwudniowe wyżywienie oraz uroczystą kolację.
Warto podkreślić, że tak atrakcyjne wydarzenie w zakresie ochrony przeciwpożarowej ostatni raz w Polsce odbyło się 10 lat temu podczas naszej II konferencji w Rynie. Dlatego jeśli jesteś ciekawy, jak radzą sobie strażacy z pożarami na całym świecie, nie może Cię zabraknąć na konferencji.
Materiały
klauzula dla uczestnika - konferencja pożary wewnętrzne 2024klauzula_dla_uczestnika_-_konferencja_pożary_wewnetrzne_2024.pdf 0.10MB karta zgloszenia konferencja Pożary Wewnętrzne 2024 09.05.2024
karta_zgloszenia_konferencja__Pożary_Wewnętrzne_2024_09052024.xls 0.33MB