W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zdanie obowiązków zastępcy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP

30.04.2021

30 kwietnia 2021 r. był ostatnim dniem służby w Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Michała Kamienieckiego, wieloletniego zastępcy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP. Z tej okazji na placu komendy wojewódzkiej PSP w Olsztynie odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem strażaków i pracowników cywilnych komendy wojewódzkiej, komendantów powiatowych i miejskich PSP województwa oraz zaproszonych gości. Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Tomasz Komoszyński podziękował zdającemu obowiązki zastępcy komendanta za wieloletnią służbę, zaangażowanie i wkład pracy w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie województwa, życząc jednocześnie wszelkiej pomyślności na dalszej drodze życia.

Dwóch strażaków podaje sobie ręce

Przebieg służby st. bryg. Michała Kamienieckiego

St. bryg. mgr inż. Michał Kamieniecki służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1994 r., podejmując naukę jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od roku 1998 pełni służbę w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie: Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2, Komendzie Miejskiej i Komendzie Wojewódzkiej PSP. Realizował zadania na wielu stanowiskach, poczynając od specjalisty ratownika, poprzez m.in. dowódcę sekcji, dowódcę jednostki ratowniczo-gaśniczej, naczelnika wydziału operacyjnego. Z dniem 19 marca 2012 r. został powołany na stanowisko zastępcy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

W 2002 r. obronił pracę magisterską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W 2007 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a w 2015 r. studia podyplomowe w zakresie gospodarowania zasobami dla kadry kierowniczej PSP na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.  

Na przestrzeni lat dowodził wieloma dużymi działaniami ratowniczo-gaśniczymi, w tym podczas gaszenia pożarów m.in.: magazynu sprzętu AGD w 2010 r. w Olsztynie, pożaru hotelu Gołębiewski w 2013 r. w Mikołajkach, pożaru składowiska śmieci na placu magazynowym ZGOK Olsztyn w 2018 r., W zakresie likwidacji miejscowych zagrożeń, dowodził działaniami ratowniczymi podczas awarii instalacji i wycieku amoniaku w zakładach produkcji mięsnej w Olsztynie  w 2016 r.

Brał także udział w 2001 r. w akcji usuwania skutków powodzi na południu Polski w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego. Koordynował wsparcie udzielane w ramach Warmińsko-Mazurskiej Brygady Odwodowej podczas długotrwałych działań ratowniczych na terenie województwa, w związku z zagrożeniem powodziowym w Nowym Mieście Lubawskim w 2005 r., kilkukrotnie w powiecie elbląskim oraz podczas działań związanych z gradobiciem w powiecie bartoszyckim w 2012 r. 

 

Był współorganizatorem i wieloletnim dowódcą międzynarodowego modułu gaśniczego do zwalczania pożarów z ziemi przy użyciu pojazdów „GFFFV Olsztyn” oraz dowódcą Warmińsko-Mazurskiej Brygady Odwodowej. Był organizatorem ćwiczeń międzynarodowych i krajowych. Odpowiadał za zabezpieczenie dużych przedsięwzięć kulturalno-rozrywkowych, m.in. takich jak cykliczne obchody Bitwy pod Grunwaldem oraz Zlotu Trzydziestolecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej w Rybakach.

Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę”, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}