W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Briefing Laboratoriów Przyszłości z Dell Technologies – Strefa Szkoły Jutra na Impact’22!

11 maja w Poznań Congress Center podczas Impact’22 odbyły się Warsztaty w Szkole Jutra! W czasie warsztatów uczniowie szkół podstawowych oraz nauczyciele uczyli się korzystać w ciekawy sposób ze sprzętów dostępnych w katalogu Laboratoriów Przyszłości. To pierwsze wspólne wydarzenie od podpisania porozumienia z Dell Technologies.

Dziewczynka z goglami VR z logotypem Laboratoria Przyszłości

Strefa Szkoły Jutra

W warsztatach prowadzonych przez naszych ekspertów wzięli udział grupy uczniowie oraz nauczyciele. Dzięki szkole Jutra poznali działanie nowoczesnych technologii, wykonali ćwiczenia z pomocą mikrokonrolerów, drukarek 3D oraz czujników ruchu, spędzili kreatywnie czas w otoczeniu innowacji. Podczas zajęć można było nauczyć się pierwszej pomocy na VR czy zbudować makietę do podlewania roślin! W pierwszym dniu Strefy Szkoły Jutra uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 w Poznaniu.  

Strefę Szkoły Jutra stworzoną wspólnie z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Dell Technologies, Instytutem Badań Edukacyjnych odwiedził dzisiaj Premier Mateusz Morawiecki. Podczas wizyty zapoznał się z możliwościami stworzonymi już w kilkunastu tysiącach szkół dzięki wsparciu z programu Laboratoria Przyszłości.  

Briefing Prasowy Laboratoriów Przyszłości

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe warte ponad 2 miliardy złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności - tak jak podczas dzisiejszych warsztatów w Szkole Jutra. 

Laboratoria Przyszłości oraz porozumienie podpisane z Dell Technologies pokazują, że współpraca między administracją a biznesem działa i jest to modelowy przykład tego jak można czerpać ze wspólnych działań, aby czynić dobro dla naszych najmłodszych pokoleń. Podczas dzisiejszych warsztatów mieliśmy także przykład międzynarodowej współpracy. Uczniowie poznańskich szkół to także uczniowie z Ukrainy. Technologia potrafi łączyć.

~Justyna Orłowska - Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej 

Technologia tworząca szkoły jutra pozwala dziś na takie zaprojektowanie procesu edukacji by odpowiadał on na potrzeby nowoczesnego rynku pracy. Rozwijanie kompetencji cyfrowych musi dziś być traktowane z równą uwagą jak nauka czytania i pisania. Mamy już do dyspozycji rozwiązania które wyznacza nowe standardy w kształceniu przyszłych pokoleń.

~Dariusz Piotrowski - Dyrektor Zarządzający Dell Technologies Polska

Z programu Laboratoria Przyszłości skorzystało już 99% szkół samorządowych. Właśnie trwa nabór szkół niesamorządowych. Wsparcie wynosi 183 mln zł! Więcej informacji o tym jak zgłosić szkołę - https://www.gov.pl/web/laboratoria/dyrektor-szkoly

70 mln zł z programu Laboratoria Przyszłości zostanie przeznaczone nie tylko na sprzęt, ale na materiały edukacyjne, oprogramowanie, tak aby zajęcia były prowadzone w sposób angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Zachęcamy kolejne organizacje biznesowe do partnerstwa w ramach Laboratoriów Przyszłości

~Justyna Orłowska - Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej 

{"register":{"columns":[]}}