W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Deklaracja dostępności

Daty publikacji i aktualizacji oraz status pod względem zgodności z ustawą

Data publikacji strony internetowej: 2006-10-13
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-14

Status

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Aspekty i przyczyny niezgodności/wyłączeń strony internetowej z wymagań ustawy

  • Niektóre pliki nie są dostępne cyfrowo, przyczyna: publikacja przed 2020-09-14 - plik nie jest wykorzystywany do wykonywania bieżących zadań jednostki
  • Obrazy podstron witryny z przeszłości (nieaktualnych) nie spełniają wymagań WCAG, przyczyna: publikacja przed 2020-09-14 - obraz musi być wierny stanowi faktycznemu z przeszłości
  • Mapy nie są dostępne cyfrowo, przyczyna: mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-14
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami

Skróty klawiaturowe: Standardowe
Ułatwienia dla osób cierpiących na zaburzenia motoryczne: Duże pola czułości na kliknięcia myszy
Ułatwienia dla osób cierpiących na dysleksję:

Ułatwienia dla osób cierpiących na nieostrość wzroku:

  • Możliwość włączenia czarno-białej wersji witryny i automatycznego zwiększenia kontrastu zdjęć/grafiki
  • Możliwość zwiększenia wielkości czcionek

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Osoba odpowiedzialna: Marek Matecki, telefon 22-1855363, email dostepnosc.cyfrowa@lasy.gov.pll
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

 

Jak żądać udostępnienia informacji

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej witryny BIP lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie PGL LP jako podmiotu której żądanie dotyczy oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

PGL LP powinny zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, PGL LP niezwłocznie poinformuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, PGL LP może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy PGL LP odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej BIP lub jego fragmentu.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do:
Rzecznik Praw Obywatelskich
Witryna Internetowa Rzecznika
https://www.rpo.gov.pl/

Kontakt bezpośredni: biurorzecznika@brpo.gov.pl, tel. 800-676-676
Formularz kontaktowy (najszybsza forma): https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz;=1
Kontakt w języku migowym: http://www.rpo.gov.pl/pl/content/zloz-wniosek-0
Wzór pisma tradycyjnego do wysłania pocztą:  http://www.rpo.gov.pl/pl/content/szablon-wniosku-do-rzecznika-praw-obywatelskich

 

Dostępność architektoniczna

Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie ul. Poznańska 10, 66–200 Świebodzin.

Wejście główne do siedziby znajduje się po stronie przeciwnej od ulicy Poznańskiej. Po wjechaniu przez bramę główną na teren zakładu należy kierować się w lewo wzdłuż budynku do wyznaczonego i oznakowanego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych  usytuowane jest szczycie budynku. Miejsce to jest oznaczone znakiem informacyjnym oznaczającym miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych, pod którym znajduje się numer telefonu, pod  którym można uzyskać informację o sposobie przyjęcia interesanta. Pozostałe miejsca parkingowe dla petentów usytuowane są przed wejściem do siedziby budynku.

Ilustracja do tekstu opisującego dostępność architektoniczną posesji i budynków

Dostęp do budynku dla osób niepełnosprawnych jest znacznie utrudniony ze względu na przeszkody architektoniczne: wysoki krawężnik, wąskie schody i położenia biur na II piętrze. W budynku nie ma windy. Korytarz pomieszczeń biurowych przebiega na jednym poziomie, wejścia do pomieszczeń biurowych nie posiadają progów. W budynku nie ma toalet dla osób niepełnosprawnych.

Pomimo istniejących przeszkód architektonicznych istnieją możliwości bezpośredniego przyjęcia osoby niepełnosprawnej. Jednym z rozwiązań jest możliwość przyjęcia osoby z niepełnosprawnością w pomieszczeniu usytuowanym w holu siedziby na parterze. Wówczas do pokonania jest wysoki krawężnik przed budynkiem i 5 stopni schodów. Drugim możliwym rozwiązaniem jest przyjęcie osoby niepełnosprawnej w pomieszczeniu usytuowanym w drugim budynku oddalonym od miejsca parkowania dla niepełnosprawnych o około  60 metrów. W tym przypadku nie istnieją żadne ograniczenia architektoniczne. W  obu przypadkach chęci skorzystania przez interesanta z jednego z rozwiązań, jest zgłoszenie takiej potrzeby na co najmniej 2 dni robocze przed zaplanowaną wizytą.

Ilustracja do tekstu opisującego dostępność architektoniczną posesji i budynków

Ze względu na zagrożenie COVID-19, interesantów obowiązują przepisy dotyczące zachowania się osób w pandemii: mierzenie temperatury ciała,  dezynfekcja rąk oraz stosowanie maseczki lub przyłbicy. 

Po budynku można poruszać się z psem asystującym.

W budynku nie ma szczególnych oznaczeń ani systemów dźwiękowych ułatwiających poruszanie się osobom niewidomym lub słabowidzącym.  W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

Budynek obsługiwany jest przez etatowych pracowników Ośrodka Transportu Leśnego. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. Istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia tłumacza ( na miejscu lub online )  pod warunkiem umówienia wizyty i zgłoszenia takiej potrzeby co najmniej na trzy dni robocze przed zaplanowaną wizytą. 

W celu ułatwienia ustalenia terminu spotkania wskazany jest kontakt telefoniczny na nr telefonu: + 48 68 382 34 34 lub e-mailowo na adres: otl.swiebodzin@zielonagora.lasy.gov.pl .  

{"register":{"columns":[]}}