W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rozpatrywanie spraw

Informacje publiczne, które nie zostały zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej PGL LP można uzyskać składając wniosek (druk wniosku do pobrania znajduje się poniżej).

Biuro Nadleśnictwa Gorlice jest czynne w dni robocze w godzinach od 700 do 1500.

Informacje na temat merytorycznego zakresu prowadzonych spraw przez poszczególnych pracowników można uzyskać telefonicznie w sekretariacie Nadleśnictwa pod nr telefonu: +48(18) 353 03 95.

  1. W sprawie skarg i wniosków Nadleśniczy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. od 8 do 10 oraz w godz. od 15 do 16, po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu do sekretariatu zamiaru złożenia skargi lub wniosku po godzinie 15.
  2. Sprawy dotyczące szkodnictwa leśnego na gruntach Skarbu Państwa będących w zarządzie Nadleśnictwa Gorlice należy zgłaszać do Posterunku Straży Leśnej (tel.:18 353 03 95 w. 27).
  3. W sprawach ochrony przeciwpożarowej obszarów leśnych należy kontaktować się z biurem Nadleśnictwa pod numerem telefonu: +48(18)353 03 95.
  4. Sprzedaż detaliczna drewna i przyjmowanie interesantów odbywa się w kancelariach leśnictw w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 10:00. Zestawienie numerów telefonów do poszczególnych leśnictw znajduje się na stronie internetowej Nadleśnictwa w zakładce Kontakt /Leśnictwa.
  5. W sprawach związanych ze sprzedażą drewna oraz bieżącą relizacją umów na sprzedaż drewna dla firm należy kontaktować się pod nr tel.: +48(18)353 03 95 w. 22.
  6. Sprawy związane z  korzystaniem z gruntów Nadleśnictwa (wydzierżawianiem gruntów rolnych,  czasowe udostępnianie gruntów leśnych) należy uzgadniać telefonicznie z Działem Gospodarki Leśnej tel.: +48(18)353 03 95 w. 23  lub osobiście w godzinach pracy biura Nadleśnictwa.
  7. Procedura załatwiania spraw związanych z prowadzeniem nadzoru nad gospodarką leśną w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa:

 

A. Dla lasu brak Uproszczonego planu urządzania

  1. Właściciel / współwłaściciel / zarządca składa do Leśniczego wniosek o ustalenie zadań z zakresu gospodarki leśnej, ocechowanie drewna po ścince i wydanie świadectwa legalności pozyskania drewna – wg wzoru.  
  2. Jeżeli wniosek jest prawidłowy Leśniczy w ciągu 30 dni od daty wpływu dokonuje oceny stanu lasu i sporządza na tę okoliczność protokół z oględzin, ustalając rodzaj i zakres niezbędnych zabiegów, w tym wyznacza drzewa do usunięcia poprzez przybicie cechówki na pierśnicy.  
  3. W ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku Leśniczy sporządza projekt  decyzji, określający zadania w zakresie wyrębu drzew w danym okresie oraz inne zadania z zakresu gospodarki leśnej, w tym obowiązkowo w zakresie ponownego wprowadzenie roślinności leśnej, gdy wymaga tego stan lasu. Projekt decyzji zostaje przekazany do Starosty.   
  4. Decyzja staje się wykonalna po 14 dniach od doręczenia przez Starostę. Po otrzymaniu decyzji właściciel pozyskuje drewno. Pozyskane na podstawie decyzji drewno podlega ocechowaniu. Drewno cechuje się wyłącznie przy pniu. Bezpośrednio po ocechowaniu drewna Leśniczy wystawia świadectwo legalności pozyskania zaznaczając na świadectwie właściwą podstawę prawną.  
  5. Wnioskodawca otrzymuje oryginał świadectwa, potwierdzając fakt otrzymania podpisem na kopi nr 1 i 2 świadectwa.

 

B. Dla lasu jest opracowany Uproszczony plan urządzania lasu

  1. Właściciel / współwłaściciel / zarządca składa do Leśniczego wniosek o ocechowanie drewna po ścince i wydanie świadectwa legalności pozyskania drewna – wypełnia pkt 2. Wniosku.  
  2. W terminie do 30 dni od daty wpływu wniosku leśniczy dokonuje oceny zgodności planowanego przez wnioskodawcę zabiegu z zapisami uproszczonego planu urządzania. Jeżeli planowany zabieg jest zgodny z zapisami uproszczonego planu urządzania, leśniczy udaje się na grunt celem ocechowania drewna i wystawia świadectwo legalności pozyskania, zaznaczając na świadectwie właściwą podstawę prawną.  
  3. Wnioskodawca otrzymuje oryginał świadectwa, potwierdzając fakt otrzymania podpisem na kopi nr 1 i 2 świadectwa.

 

 

 

Materiały

Wniosek lasy niepaństwowe - powiat gorlicki
wniosek​_niepaństwowe.doc 0.05MB
Wniosek lasy niepaństwowe - powiat nowosądecki
Wniosek​_lasy​_niepaństwowe.pdf 0.59MB
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
23.08.2021 14:53 Rafał Stolarski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Jadwiga Cieśla
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Rozpatrywanie spraw 1.0 23.08.2021 14:53 Rafał Stolarski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}