W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Deklaracja dostępności

Nadleśnictwo Międzyrzec zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej witryny internetowej BIP zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do witryny BIP jednostki organizacyjnej PGL LP Nadleśnictwo Międzyrzec (https://bip2.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_lublin/nadl_miedzyrzec)

Daty publikacji i aktualizacji oraz status pod względem zgodności z ustawą

Data publikacji strony internetowej

2006-10-13

Data ostatniej istotnej aktualizacji

2020-09-14

Status

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Aspekty i przyczyny niezgodności/wyłączeń strony internetowej z wymagań ustawy

Niektóre pliki nie są dostępne cyfrowo, przyczyna:

publikacja przed 2020-09-14

plik nie jest wykorzystywany do wykonywania bieżących zadań jednostki

Obrazy podstron witryny z przeszłości (nieaktualnych) nie spełniają wymagań WCAG, przyczyna:

publikacja przed 2020-09-14

obraz musi być wierny stanowi faktycznemu z przeszłości

Mapy nie są dostępne cyfrowo, przyczyna:

mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia

2020-09-14

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami

Skróty klawiaturowe

Standardowe

Ułatwienia dla osób cierpiących na zaburzenia motoryczne

Duże pola czułości na kliknięcia myszy

Ułatwienia dla osób cierpiących na dysleksję

Możliwość włączenia żółto-czarnej wersji witryny, zgodnie z zaleceniami Sympozjum na temat modyfikacji tekstów internetowych dla ułatwienia czytelności

Możliwość włączenia kremowo-czarnej wersji witryny, zgodnie z zaleceniami Sympozjum na temat modyfikacji tekstów internetowych dla ułatwienia czytelności

Ułatwienia dla osób cierpiących na nieostrość wzroku

Możliwość włączenia czarno-białej wersji witryny i automatycznego zwiększenia kontrastu zdjęć/grafiki

Możliwość zwiększenia wielkości czcionek

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:

Osoba odpowiedzialna

Marek Matecki

Telefon 22-1855363

adres email dostepnosc.cyfrowa@lasy.gov.pl

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Jak żądać udostępnienia informacji

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej witryny BIP lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie podmiotu Nadleśnictwo Międzyrzec jako jednostki Lasów Państwowych której żądanie dotyczy oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Jednostka organizacyjna Nadleśnictwo Międzyrzec powinna zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Nadleśnictwo Międzyrzec niezwłocznie poinformuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, Nadleśnictwo Międzyrzec może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy Nadleśnictwo Międzyrzec odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej BIP lub jego fragmentu.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do

Rzecznik Praw Obywatelskich

Witryna Internetowa Rzecznika https://www.rpo.gov.pl/

Kontakt bezpośredni​​​​​​​ 

biurorzecznika@brpo.gov.pl

Telefon 800-676-676

Formularz kontaktowy (najszybsza forma)

https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz;=1

Kontakt w języku migowym

http://www.rpo.gov.pl/pl/content/zloz-wniosek-0

Wzór pisma tradycyjnego do wysłania pocztą

http://www.rpo.gov.pl/pl/content/szablon-wniosku-do-rzecznika-praw-obywatelskich

 

 

Dostępność architektoniczna

Siedziba Nadleśnictwa Międzyrzec znajduje się w budynku przy ul. Leśnej 8 w Międzyrzecu Podlaskim.

Budynek ten ma 2 kondygnacje (parter, I piętro).

Na plac przed budynkiem wjechać można samochodem od strony ul. Leśnej lub od strony ul. Balladyny. Ponadto na plac można wejść także chodnikiem z ulicy Balladyny.

Plac z chodnikami wyłożony jest kostką oraz oświetlony. Wyznaczone są na nim 22 miejsca parkingowe w tym 2 dla osób niepełnosprawnych.

Budynek posiada 4 wejścia z czego 2 są ogólnodostępne a kolejne 2 są przeznaczone tylko dla osób korzystających z części gościnnej i pozostają zamknięte.

Wejście główne znajduje się od strony ulicy Balladyny. Z poziomu chodnika należy wejść na 2 stopnie o wysokości 14 cm każdy. Wzdłuż lewej strony ściany frontowej budynku, bezpośrednio z chodnika do wejścia prowadzi podjazd dla wózków. Drzwi wejściowe mają aluminiowy próg o wysokości 4 cm, otwierane są ręcznie za pochwyt, ich szerokość w świetle ościeżnicy wynosi 92 cm. Przed i za drzwiami znajdują się welurowe wycieraczki, każda o długości 110 cm.

Drugie wejście znajduje się od strony dziedzińca. Drzwi wejściowe mają aluminiowy próg o wysokości 2,5 cm, otwierane są ręcznie za pochwyt, ich szerokość w świetle ościeżnicy wynosi 92 cm. Przed i za drzwiami znajdują się welurowe wycieraczki, każda o długości 70 cm każda.

Obydwa wejścia prowadzą do holu z którego rozchodzą się 2 korytarze prowadzące do łazienek oraz części biurowej i dalej do części gościnnej. Na przeciw wejścia głównego po przejściu ok. 9 m znajduje się winda dla max. 8 osób i udźwigu do 690 kg. Szerokość wejścia do windy przy maksymalnym otwarciu drzwiach wynosi 90 cm. Winda umożliwia wjazd na I piętro.

Również na parterze, kierując się od wejścia głównego poprzez hol w prawym korytarzu znajduje się łazienka dla osób niepełnosprawnych.

Na ścianie po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się tablica z informacją o rozmieszczeniu pokoi w całym budynku.

Na piętro można wejść również schodami trzybiegowymi z dwoma spocznikami. Schody mają szerokość w przedziale od 120 do 140 cm oraz posiadają poręcze.

Wjeżdżając windą na I piętro lub wchodząc schodami dostajemy się na mały hol z którego rozchodzą się 2 korytarze prowadzące do części biurowej w tym do sekretariatu i łazienek. Na ścianie, po przeciwnej stronie od wyjścia z windy znajduje się tablica z informacją o rozmieszczeniu pokoi w całym budynku. Aby przejść z małego hol do sekretariatu należy kierować się w lewą stronę, przejść przez dwoje drzwi otwieranych ręcznie o szerokości w świetle ościeżnicy 89 cm każde i oddalone od siebie o 5 m.

W budynku nie ma platform oraz pętli indukcyjnych. 

Do budynku można wejść z psem asystującym, psem przewodnikiem lub osobą asystującą.

W budynku brak jest możliwości korzystania z tłumacza języka migowego lub online.

{"register":{"columns":[]}}