W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Lasy Państwowe zobowiązują się do dostępności stron internetowych zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o elektroniczne strony internetowe i aplikacje mobilne organów publicznych. Oświadczenie w sprawie zastosowania do silnych jednostek LP w domenie: .lasy.gov.pl

Dane publikacji strony internetowej: 2012-07-01.

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2019-03-06.

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o sieci elektronicznej i aplikacji mobilnych organów regulacyjnych, z których wynikają niezgodności lub wyłączeń znajdujących się poniżej:

brak alternatywnych treści dla treści nietekstowych (filmy, nagrania dźwiękowe, obrazy fotograficzne, grafika i infografiki);

na stronie elementów wykonawczych, które działają kontraście.

Oświadczenie informacyjne dnia 2020.07.20 r. Deklaracja publikowana na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot badawczy.

Na stronie można udostępnić skróty klawiszowe.

 

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

W przypadku wystąpienia problemu ze stroną internetową prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Pan Marek Matecki: tel. 22 185 53 63; e-mail: dostepnosc.cyfrowa@lasy.gov.pl). Tą drogą można dostarczyć wnioski o dostarczenie informacji oraz wykazy na brak ważności.

Każdy ma prawo do wprowadzenia z możliwością dostępu do sieci internetowej, aplikacji mobilnej lub innego ich elementu. Można także udostępniać informacje w formach alternatywnych, na przykładzie odczytu udostępnianego cyfrowo dokumentu, opisu zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Powinno zawierać dane osoby wspierającej, wskazanie, o stronie internetowej lub aplikacji mobilnej oraz sposób kontaktu. Osoba dostępna na pokładzie otrzyma informacje, które zostaną dostarczone, a także będzie zawierała formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zostać podany później, niż w ciągu 7 dni. Jeśli przechowywanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot występujący o tym, kiedy zostanie wydany, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeśli zapewnienie dostępu jest nie możliwe, podmiot może być alternatywnym sposobem dostępu do informacji.

 

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji zastosowania lub zastosowania dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargi, którą można zgłosić także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Nadleśnictwo Oleszyce Lasy Państwowe, ulica Zielona 4B, 37-630 Oleszyce

Siedzibę Nadleśnictwa tworzywo dwukondygnacyjne budynek, do którego prowadzą schody oraz podjazd dla wózka. Przed pojawieniem się parkingu. Na terenie zbiornika znajduje się kasa, z możliwością płatności bezgotówkowych.

Pietro budynku nie jest przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Poruszanie się osób niepełnosprawnych po zamieszkania Nadleśnictwa jest możliwe tylko w obrębie parteru. Z uwagami na brak wiatru nie jest możliwe przedostanie się osób o szczególnych wymaganiach na piętrze. Drzwi i przejścia w tej części budynku, o minimalnej szerokości 90 cm, umożliwiające przejście przez osobę. Wejścia do urzędowych zakazów stosowania progów.

Budynek nie jest jednak wyposażony w specjalne oznaczenia, ani systemy dźwiękowe, umożliwiające poruszanie się niewidomym lub słabowidzącym.

Po zastosowaniu można się zatrzymać z psem asystującym.

Osoba niepełnosprawna ma możliwość poproszenia pracownika Nadleśnictwa, który przychodzi do tej części budynku i umożliwia wszystkim dostęp do informacji. Zawiera również możliwość organizowania spotkań z Nadleśniczym na świetlicy obok sekretariatu, obok którego znajdują się toalety, dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Wśród użytkowników końcowych posługuje się język polski oraz język obcym (angielski lub niemiecki) w największym co najmniejszym komunikatywie.

Nikt z zatrudnionych tutaj osób nie zna języka migowego. W przypadku wcześniejszego umówienia obecności i zastosowania na oryginał w języku migowym z co najmniej trzydniowym gniazdem, dołożymy o zapewnienie tej formy komunikacji.

Na terenie Nadleśnictwa Oleszyce znajdują się obiekty sterujące oraz ścieżki edukacyjne, które nie są wyposażone w systemy dźwiękowe ani inne elementy wspomagające poruszanie się osób o szczególnych potrzebach.

            - Ścieżka przyrodniczo – edukacyjna „Na Laszce” nie jest dostępna do poruszania się po niej dostępnej na wózkach oraz o specjalnych potrzebach

            - Ścieżka Przyrodniczo – Historyczna w Leśnictwie szkółkarskim Kolonia tylko w części pozwala na przemieszczenie się osób o specjalnych potrzebach. Ścieżki w Lesie Katyńskim oraz na fragmentach tej trasy wykonanej z kruszywa kamiennego. Jest możliwość, po wcześniejszym zgłoszeniu takiego zastosowania, poprzez zajęcia edukacyjne wraz z pracownikiem Nadleśnictwa.

            - Sala konferencyjno-edukacyjna w leśnictwie szkółkarskim Kolonia jest udostępniona dla potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ponieważ zachowane są funkcje dostępu do drzwi, natomiast nie posiadają urządzenia ułatwiającego wyjście z niewidomym i słabowidzącym.

            - Zielona klasa w leśnictwie szkółkarskim Kolonia nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach oraz nie posiada systemów dźwiękowych i innych urządzeń umożliwiających przejście niewidomym i słabowidzącym.

            - Wiata edukacyjna w leśnictwie Zabiała jest w części przystosowanej do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Można przyjąć, że pokonując jeden stopień, należy przeczytać o udzieleniu pomocy osobie podzielonej. Zamiast tego pozostała część świata jest dostosowana do potrzeb tych osób. Wiacie nie ma systemów ułatwiających zwiedzanie dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przy wyjściu do ścieżek edukacyjnych „Pszczoły wracają do lasu”, z których wypływają z zagęszczonego kruszywa, które mogą być dostępne dla osoby na wózkach inwalidzkich. Ścieżka nie jest dostosowana do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących.

            - Leśniczówki dostępne leśnictw: Dzików, Podlisze, Zabiała, Stare Sioło, Miłków, Sucha Wola, Lipina i Kolonia są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Leśniczówki leśnictwa Futory i Czerniakowa Buda nie spełniają wymagań dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
03.08.2021 13:05 Marek Ozimek
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Sylwia Dubel
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Deklaracja dostępności 2.0 17.07.2024 11:36 Marek Ozimek
Deklaracja dostępności 1.0 03.08.2021 13:05 Marek Ozimek

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}