W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szef MSWiA: Szpitale muszą służyć ochronie ludności

28.01.2025

– Chcemy budować pomost między naszymi placówkami a funkcjonariuszami służb podległych resortowi – powiedział minister Tomasz Siemoniak. Szef MSWiA spotkał się z dyrektorami podmiotów leczniczych podległych ministerstwu oraz z przewodniczącymi Rad Społecznych. W wydarzeniu wziął też udział wiceminister Wiesław Szczepański.

Spotkanie ministra Tomasza Siemoniaka z dyrektorami podmiotów leczniczych MSWiA oraz przewodniczącymi Rad Społecznych. Przemawia szef MSWiA Tomasz Siemoniak

Minister Tomasz Siemoniak podkreślił, że ważną sprawą, która dotyczy także służby zdrowia MSWiA, jest ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej. – To kwestie inwestycji, odnoszących się nie tylko do rozwoju bazy szpitalnej, ale też wychodzących naprzeciw zagrożeniom. W ustawie jest bardzo mocny akcent, że wszyscy powinniśmy funkcjonować  w zupełnie nowej filozofii – zaznaczył. 

– Przewidujemy pilotaże i działania, jeśli chodzi o ochronę zdrowia – dodał szef MSWiA. 
Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji przypomniał, że ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej uwzględnia kontekst wielu różnych zagrożeń. 

Minister spraw wewnętrznych i administracji mówił też o toczącej się dyskusji na temat przyszłości ochrony zdrowia. – Dbajmy o to, żeby ta nasza służba zdrowia, nasze placówki były w jak najlepszej kondycji, żeby były aktywne, jeśli chodzi o różne przedsięwzięcia – powiedział. 

Minister Tomasz Siemoniak odniósł się także do już trwających przedsięwzięć w zakresie służby zdrowia dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb podległych MSWiA. 

Służba zdrowia MSWiA

Tworzy ją 29 jednostek o zróżnicowanym profilu, potencjale oraz strukturze. Realizują one świadczenia medyczne na terenie całego kraju. Są dostępne dla wszystkich pacjentów i podlegają tym samym zasadom finansowania, co inne podmioty lecznicze działające w Polsce. 

W placówkach medycznych MSWiA jest prowadzona działalność lecznicza w postaci całodobowej szpitalnej i nieszpitalnej opieki medycznej, podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Wśród funkcjonujących jednostek są przychodnie przyszpitalne, poradnie specjalistyczne, a także szpitalne oddziały ratunkowe zlokalizowane w: Kielcach, Lublinie, Olsztynie, Warszawie i Rzeszowie.

 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}