W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sztuczna inteligencja

06.04.2020

Narzędzia sztucznej inteligencji (AI) zmieniają wiele aspektów naszego życia, mogą mieć wpływ na rozwiązywanie globalnych problemów, takich jak np. polityki ograniczania zmian klimatycznych, ale także tworzą wyzwania zarówno dla przedsiębiorstw, jak i obywateli. Aby wyjść naprzeciw tym wyzwaniom OECD uruchomiło nową interaktywną platformę OECD.AI zawierającą wytyczne i zasady dot. rozwoju narzędzi sztucznej inteligencji.

Observer

Internetowe Obserwatorium OECD.AI ma na celu pomóc krajom w kształtowaniu ram politycznych
i instytucjonalnych w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji.  Zostało ono uruchomione 24 lutego 2020 r. Inicjatywa ta ma na celu ułatwianie, dostarczanie dowodów i wskazówek na temat wskaźników i praktyk dotyczących AI. Ma również na celu pomoc we wdrażaniu zasad i stanowi centrum ułatwiające dialog oraz dzielenie się najlepszymi praktykami na temat polityk dotyczących sztucznej inteligencji.

Zalecenia  OECD w zakresie AI zaczynają się od opracowania wskaźników służących do pomiaru badań, rozwoju i wdrażania sztucznej inteligencji oraz na zebraniu bazy dowodów w celu oceny postępów w jej wdrażaniu.

Platforma OECD.AI jest dostępna pod adresem:

https://oecd.ai/

Więcej informacji na temat Zaleceń OECD dot. AI:

http://www.oecd.org/going-digital/ai/principles/

Zapis ze spotkania inaugurującego Internetowe Obserwatorium OECD.AI:

https://oecdtv.webtv-solution.com/players/_NAFRGjMcPU-ztP-pbexrWLHgsQdmegnWYzwT1JSX95PRKudqi2yIz82EwDR7raRqQ4wabigCSoMi53Kxo7ygA


Photo: https://oecd.ai/

{"register":{"columns":[]}}