W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zawiadomienie o wydaniu postanowienia w przedmiocie dowodów rzeczowych oraz postanowienia o złożeniu przedmiotów do depozytu sądowego w sprawie 4135-4.Ds.745.2022

16.12.2024

Zawiadomienie

ZAWIADOMIENIE

Prokuratura Rejonowa Kraków - Podgórze w Krakowie zawiadamia, że w dniu 04 grudnia 2024 r. wydano postanowienia w postępowaniu prowadzonym pod sygn. 4135- 4.Ds.745.2022:

postanowienie w przedmiocie dowodów rzeczowych oraz

postanowienie o złożeniu przedmiotów do depozytu sądowego

Pouczenie:

Stosownie do art. 131 § 2 i 3 kp.k. podejrzanemu, obrońcy oraz pokrzywdzonym, którzy w terminie zawitym - 7 dni od niniejszego ogłoszenia się o to zwrócą, zostanie doręczony odpis wydanego postanowienia.

Na podstawie art. 323 § 2 k.p.k. na postanowienie w przedmiocie dowodów rzeczowych przysługuje zażalenie do sądu właściwego do rozpoznania sprawy, podejrzanemu, pokrzywdzonemu i osobie, od której przedmioty zostały odebrane, lub która zgłosiła do nich roszczenie, a na podstawie art. 236 k.p.k. zażalenie przysługuje również osobom, których prawa zostały naruszone.

Zażalenie wnosi się w terminie zawitym 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia. Wniesienie zażalenia po tym terminie jest bezskuteczne (art. 122 § 1 i 2 k.p.k., art. 460 k.p.k.).

Zażalenie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie.

Na podstawie art. 323 § 2 k.p.k. na postanowienie o złożeniu przedmiotów do depozytu sądowego przysługuje zażalenie podejrzanemu, pokrzywdzonemu i osobie od której przedmioty zostały odebrane lub która zgłosiła do nich roszczenie, a na podstawie art. 236 k.p.k. zażalenie przysługuje również osobom których prawa zostały naruszone. Zażalenie wnosi się do sądu właściwego do rozpoznania sprawy w terminie zawitym 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia. Wniesienie zażalenia po tym terminie jest bezskuteczne (art.

122 § 1, 2, 460 k.p.k.). Zażalenie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie.

W przypadku braku odbioru dowodu rzeczowego podlegającego zwrotowi zostaną zastosowane regulacje prawne przewidziane w ustawie z dnia 18 października 2006 r. o likwidacji niepodjętych depozytów.

Stosownie do art. 4 ust. 2 powołanej ustawy w przypadku niepodjęcia depozytu w terminie 3 lat od dnia doręczenia niniejszego wezwania niepojęty depozyt zostanie z mocy prawa zlikwidowany.

Stosownie do art. 8 powołanej ustawy koszty przechowania depozytu oraz utrzymania go w należytym stanie, a także koszty zawiadomień i poszukiwań ponosi uprawniony.

 

{"register":{"columns":[]}}