W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Organy i osoby oraz ich kompetencje

Kierownictwo

PROKURATOR OKRĘGOWY – Aneta Górnicka Piskorska:

  1. Kieruje Prokuraturą Okręgową oraz ustala ogólne kierunki działania Prokuratury Okręgowej, planuje i organizuje pracę tej jednostki.
  2. Wykonuje zadania i czynności wynikające z ustawy Prawo o Prokuraturze, rozporządzenia   Ministra Sprawiedliwości   -   Regulamin     wewnętrznego  urzędowania powszechnych     jednostek organizacyjnych       prokuratury    i zarządzeń    Prokuratora Generalnego, Prokuratora Krajowego i Prokuratora Regionalnego.
  3. Reprezentuje Prokuraturę Okręgową wobec organów państwowych i samorządowych działających na terenie jej właściwości oraz współdziała z nimi w zakresie przewidzianym w ustawie.
  4. Prowadzi i nadzoruje postępowania przygotowawcze w sprawach karnych.
  5. Bierze udział w postępowaniu sądowym w I i II instancji oraz sporządza nadzwyczajne środki zaskarżenia i odpowiedzi na kasacje.
  6. Wykorzystuje poczynione ustalenia w toku prowadzonych postępowań do działalności profilaktycznej i pozakarnej.
  7. Sprawuje bezpośredni nadzór nad pracą 4 Wydziału Organizacyjno - Sądowego oraz nad  realizacją zwierzchniego nadzoru służbowego przez prokuratorów 1 Wydziału Śledczego, 7 Wydziału Budżetowo-Administracyjnego, Samodzielnego Działu do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych oraz samodzielnymi stanowiskami pracy:
  •  Starszego Inspektora do Spraw Obronnych,
  •  Audytora Wewnętrznego,
  •  Inspektora Ochrony Danych,
  •  do Spraw BHP

i w ramach nadzoru:

  •  zawiadamia Prokuratora Regionalnego o każdym przypadku tymczasowego aresztowania, którego czas trwania przekroczył 9 miesięcy, podając jednocześnie przewidywany termin zakończenia postępowania,
  •  kieruje do Prokuratury Krajowej za pośrednictwem Prokuratora Regionalnego wnioski o uchylenie prawomocnych postanowień o umorzeniu postępowania przygotowawczego w trybie art. 328 kpk,
  •  jako bezpośredni przełożony wobec Prokuratorów Rejonowych prowadzących i nadzorujących postępowanie przygotowawcze rozpoznaje zażalenia na postanowienia, zarządzenia oraz inne czynności prokuratora w postępowaniu,
  •  rozpoznaje wnioski o przedłużenie okresu trwania śledztwa zgodnie z treścią art. 310 § 2 kpk.
  1.  Kieruje kasacje i wnioski o kasacje.
  2.  Kieruje wykonaniem budżetu Prokuratury Okręgowej oraz sprawuje zarząd i nadzór nad oszczędnym gospodarowaniem mieniem prokuratury.
  3.  Podejmuje decyzje i wykonuje czynności z zakresu spraw osobowych określone w § 90 i § 93-95 Regulaminu.
  4.  Dokonuje oceny prokuratorów i urzędników.
  5.  Zwołuje posiedzenia Kolegium Prokuratury Okręgowej i przedstawia do zaopiniowania wszelkie zagadnienia.
  6.  Utrzymuje kontakty ze środkami masowego przekazu także za pośrednictwem rzecznika prasowego.
  7.  Nadzoruje przebieg szkolenia prokuratorów, urzędników i innych pracowników prokuratury.
  8.  Rozpoznaje skargi na czynności lub zachowanie prokuratorów i podpisuje odpowiedzi na skargi, przyjmuje interesantów w sprawie skarg i wniosków.
  9.  Odpowiada za ochronę informacji niejawnych i nadzoruje pracę pionu informacji niejawnych oraz ochronę danych osobowych.
  1.  Czuwa nad przestrzeganiem zasad ochrony i bezpieczeństwa obiektów prokuratury.
  2.  Realizuje zadania   z zakresu obronności państwa zgodnie z przepisami ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP, a w szczególności:

1) Kieruje całokształtem wykonywania zadań obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach oraz organizuje, koordynuje i nadzoruje wykonywanie zadań obronnych w podległych prokuraturach rejonowych, a w szczególności:

  • ustala    kierunki    przygotowań    obronnych (planowanie obronne, planowanie operacyjne oraz planowanie bieżące),
  • tworzy   warunki   organizacyjne    i techniczne oraz zapewnia środki finansowe niezbędne do planowania obronnego i realizacji zadań obronnych,
  •  dokonuje podziału zadań obronnych wykonywanych w czasie pokoju oraz ujmuje je w zakresach czynności, współpracuje  z uprawnionymi organami państwowymi,      jednostkami organizacyjnymi, organizacjami społecznymi oraz przedsiębiorcami w planowaniu i realizacji zadań obronnych,
  •  organizuje i prowadzi szkolenia obronne.
  1.  Ustala kierunki działania i wytycza ogólne zadania jednostki, sporządza roczny plan pracy, zarządza doraźne kontrole, aprobuje oceny i zalecenia, przedstawia Prokuratorowi Regionalnemu projekty zarządzeń o przeprowadzeniu wizytacji i lustracji prokuratur rejonowych oraz sprawozdania z tych czynności.
  2.  Udziela pełnomocnictwa do zastępstwa procesowego Prokuratora Okręgowego przed Sądem.
  3.  Podejmuje decyzje o objęciu sprawy zwierzchnim nadzorem służbowym.
  4.  Rozstrzyga spory kompetencyjne oraz podejmuje decyzje o przekazaniu spraw pomiędzy podległymi jednostkami organizacyjnymi prokuratury.
  5.  Wykonuje zadania z zakresu obrotu prawnego z zagranicą wynikające z Działu IV Regulaminu.
  1.  Konsultuje z Kierownikiem Działu Postępowania Sądowego decyzje w zakresie odstąpienia od zaskarżenia orzeczenia właściwego sądu w przedmiocie warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności, stosowanej wobec sprawców przestępstw, o których mowa wart. 258§l-4kkw zw. z art. 65 § 2 kk i wyraża zgodę na zaniechanie złożenia środka odwoławczego od takiej decyzji.
  2.  Informuje Dyrektora Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie oraz Prokuratora Regionalnego w Białymstoku o każdym przypadku warunkowego przedterminowego zwolnienia sprawcy przestępstwa określonego w art. 258 § 1 - 4 kk, który został skazany za działanie w zorganizowanej grupie lub związku o charakterze zbrojnym mającym na celu popełnienie przestępstwa.
  3.  Dokonuje okresowych analiz realizacji zadań ustawowych 4 Wydziału Organizacyjno- Sądowego.
  4.  Kieruje wnioski o udzielenie prokuratorom oraz innym pracownikom prokuratury, a także osobie wykonującej czynności administratora systemu informatycznego, uprawnień dostępu do Centralnej Bazy Danych, ich zmianę lub usunięcie.
  5.  Pełni dyżury zdarzeniowe we wskazanej przez w/w jednostce po godzinach urzędowania lub w dni wolne od pracy.
  6.  Wykonuje czynności wynikające z odrębnego Zarządzenia Prokuratora Okręgowego w Suwałkach w sprawie zasad organizacji pracy w systemach informatycznych oraz zasad bezpieczeństwa, ochrony i warunków przetwarzania danych w Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach.
  7.  Zastępuje Zastępcę Prokuratora Okręgowego oraz w zakresie sprawowania funkcji kierowniczej Naczelnika 4 Wydziału - podczas jego nieobecności.

ZASTĘPCA PROKURATORA OKRĘGOWEGO – Wojciech Piktel :

  1.  Sprawuje bezpośredni nadzór nad pracą 1 Wydziału Śledczego i Działu Postępowania Sądowego oraz zapoznaje się ze stanowiskiem Naczelnika 1 Wydziału Śledczego, 4 Wydziału Organizacyjno - Sądowego i Kierownika Działu Postępowania Sądowego w zakresie dokonanej przez nich oceny przyjętych referatów posesyjnych i podejmuje ostateczną decyzję w zakresie zaskarżenia ocenianych orzeczeń.
  2.  Akceptuje propozycje dot. kierunków działania nadzorowanego Wydziału i Działu w zakresie planowania i organizacji pracy, analizuje obciążenie pracą.
  3.  Dekretuje korespondencję wpływającą do nadzorowanego Wydziału i Działów oraz podpisuje korespondencję z nadzorowanych komórek kierowaną do jednostek nadrzędnych, naczelnych organów administracji.
  4.  Podejmuje samodzielnie lub zleca Naczelnikowi 1 Wydziału podjęcie decyzji w zakresie przejęcia śledztwa z podległej jednostki, wniosków co do kary przed Sądem I instancji i ich zaskarżenia.
  5.  Podejmuje decyzje w przedmiocie przedłużenia śledztw prowadzonych przez prokuratorów 1 Wydziału i 4 Wydziału zgodnie z § 130 Regulaminu.
  6.  Rozpoznaje środki odwoławcze w sprawach 1 Wydziału i 4 Wydziału pozostające zgodnie z kpk w gestii prokuratora bezpośrednio przełożonego.
  7.  Odpowiada za bezpieczeństwo danych przetwarzanych w Systemie Informatycznym Prokuratury.
  8.  Prowadzi i nadzoruje postępowania przygotowawcze w sprawach karnych.
  9.  Bierze udział w postępowaniu sądowym w I i II instancji oraz sporządza nadzwyczajne środki zaskarżenia i odpowiedzi na kasacje.
  10. Przyjmuje zgłaszających się do prokuratury interesantów i wykonuje czynności merytoryczne należące do zakresu działania Prokuratury Okręgowej zgodnie z dekretacją Prokuratora Okręgowego lub według własnej decyzji.
  11. Dokonuje okresowych analiz realizacji zadań ustawowych 1 Wydziału Śledczego i 4 Wydziału Organizacyjno - Sądowego w zakresie działań dotyczących informatyzacji i analiz.
  12. Podejmuje decyzje o objęciu sprawy zwierzchnim nadzorem służbowym.
  13. Wykonuje czynności wynikające z odrębnego Zarządzenia Prokuratora Okręgowego w Suwałkach w sprawie zasad organizacji pracy w systemach informatycznych oraz zasad bezpieczeństwa, ochrony i warunków przetwarzania danych w Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach.
  14. Realizuje zadania z zakresu obronności państwa zgodnie z przepisami Ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP, a w szczególności:
  15. Koordynuje i nadzoruje opracowanie planu operacyjnego funkcjonowania Prokuratury Okręgowej w Suwałkach w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny, tabeli realizacji zadań operacyjnych, kart realizacji zadań operacyjnych, regulaminu organizacyjnego Prokuratur na czas wojny oraz dokumentacji stałego dyżuru na czas wojny.
  16. Wykonuje zadania dotyczące obrony cywilnej przewidziane dla Kierownika Zespołu Kryzysowego, określone w „Planie obrony cywilnej Prokuratury Okręgowej w Suwałkach”, a w szczególności:

- pełni funkcję Kierownika Zespołu Stałego Dyżuru oraz Kierownika Zespołu Kryzysowego Prokuratury Okręgowej w Suwałkach,

 
  •  opracowuje zarządzenia i wytyczne do wykonania zadań w zakresie OC działań obronnych,
  •  kieruje przygotowaniami mającymi na celu zapewnienie skutecznej ochrony pracowników przed zagrożeniami,
  •  kieruje i koordynuje akcjami ratunkowymi na administrowanym terenie, przygotowuje do działania i realizacji zadań OC wyznaczonych pracowników,
  •  współdziała z Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego.
  1.  Pełni dyżury zdarzeniowe we wskazanej przez w/w jednostce po godzinach urzędowania lub w dni wolne od pracy.
  2.  Zastępuje Prokuratora Okręgowego oraz w zakresie sprawowania funkcji kierowniczej Naczelnika 1 Wydziału - podczas jego nieobecności.
  3.  Wykonuje inne czynności zlecone przez Prokuratora Okręgowego.

1 Wydział Śledczy

1 Wydział  Śledczy

kierowany przez Naczelnika Wydziału Leszka Rudnika

telefon : + 48 87 562 86 59

kontakt do sekretariatu : +48 87 562 86 25

FAX : +48 87 562 86 72

1 Wydział  Śledczy obejmuje zakresem swojego działania:

  1. prowadzenie     i     nadzorowanie   postępowań    przygotowawczych     w   sprawach o najpoważniejsze przestępstwa o charakterze kryminalnym;
  2. prowadzenie     i     nadzorowanie   postępowań    przygotowawczych     w   sprawach o przestępstwa finansowo - skarbowe, nie należące do właściwości prokuratury regionalnej;
  3.  prowadzenie, nadzorowanie oraz koordynowanie spraw dot. błędów medycznych, których skutkiem jest ciężkie uszkodzenie ciała człowieka;
  4. prowadzenie, nadzorowanie oraz koordynowanie spraw o przestępstwa z wykorzystaniem Internetu i zaawansowanych technologii, a także systemów informatycznych (cyberprzestępczość): o skomplikowanym stanie faktycznym lub jeżeli wartość szkody wyrządzonej przestępstwem przekracza kwotę, o której mowa wart. 115 § 5 kk;
  5. prowadzenie i nadzorowanie, na podstawie zarządzenia Prokuratora Krajowego postępowań przygotowawczych w określonej kategorii spraw;
  6. udział prokuratorów w postępowaniu sądowym w sprawach wymienionych w punktach 1-5 rozstrzyganych w pierwszej i drugiej instancji, oraz w toku czynności sądowych w postępowaniu przygotowawczym;
  7. koordynowanie postępowań przygotowawczych prowadzonych przez podległe jednostki w sprawach przestępstw o charakterze kryminalnym i finansowo- skarbowych;
  8. sprawowanie zwierzchniego nadzoru służbowego zleconego przez prokuratora okręgowego nad śledztwami i dochodzeniami prowadzonymi w prokuraturach rejonowych oraz sprawowanie nadzoru instancyjnego w zakresie środków odwoławczych rozpoznawanych przez prokuratora nadrzędnego.

Bezpośredni nadzór nad pracą 1 Wydziału Śledczego sprawuje Zastępca Prokuratora Okręgowego z wyłączeniem zadań określonych w ust. 1 pkt 4, 7 i 8, w zakresie którego nadzór sprawuje Prokurator Okręgowy.

 Koordynatora spraw wymienionych w ust. 1 pkt 3, 4 i 7 oraz spraw dot. przestępczości internetowej i błędów w sztuce lekarskiej prowadzonych w podległych jednostkach wyznacza Prokurator Okręgowy w Zarządzeniu o podziale czynności.

 

4 Wydział Organizacyjno – Sądowy

4 Wydział  Organizacyjno – Sądowy

kierowany przez Naczelnika Wydziału  Beatę Katarzynę Marchel

telefon : + 48 87 562 86 06

kontakt do sekretariatu : + 48 87 562 86 58, fax + 48 87 562 86 88

4 Wydział Organizacyjno – Sądowy wykonuje zadania w zakresie:

 

  1.  organizacji pracy Prokuratury Okręgowej i podległych Prokuratur Rejonowych;
  2.  kadr i szkolenia;
  3.  sprawozdawczości i statystyki;
  4.  skarg i wniosków;
  5.  działalności rzecznika prasowego;
  6.  udostępniania informacji publicznej;
  7.  nadzoru nad biurowością i pracą sekretariatu;
  8.  koordynowania zadań w zakresie kontroli zarządczej w Prokuraturze Okręgowej i podległych jednostkach organizacyjnych prokuratury;
  9.  prowadzenia wizytacji i lustracji Prokuratur Rejonowych;
  10.  prowadzenia innych działań o charakterze kontrolnym i analitycznym na podstawie badań akt oraz innych ustaleń;
  11.  dokonywania ocen kwalifikacji kandydatów na stanowiska prokuratora Prokuratury Rejonowej oraz ocen pracy asesorów przed wystąpieniem do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o przedłużenie powierzenia pełnienia czynności prokuratorskich;
  12.  monitorowania spraw, w których strona wniosła skargę na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym lub nadzorowanym przez prokuratora bez nieuzasadnionej zwłoki i przygotowywanie analiz w tym zakresie;
  13.  wykonywania zadań z zakresu dokonywania ocen kwalifikacyjnych pracowników Prokuratury Okręgowej i podległych Prokuratur Rejonowych;
  14.  sprawowania zwierzchniego nadzoru służbowego zleconego przez Prokuratora Okręgowego nad śledztwami i dochodzeniami prowadzonymi w Prokuraturach Rejonowych, sprawowanie nadzoru instancyjnego w zakresie środków odwoławczych rozpoznawanych przez prokuratora nadrzędnego;
  15.  przygotowywania wniosków o udzielenie pomocy prawnej lderowanych za granicę;
  16.  wykonywania wniosków o udzielenie pomocy prawnej;
  17.  udzielania konsultacji Prokuratorom Rejonowym w zakresie przekazywania ścigania karnego;
  18.  przygotowywania wniosków o przekazanie ścigania karnego;
  1.  organizowania przekazywania osób tymczasowo aresztowanych oraz dowodów rzeczowych poza granice kraju, w tym zgodnie z art. 3 pkt 3 Porozumienia o współpracy prokuratur polskich i litewskich;
  2.  koordynowania przejęcia ścigania karnego z zagranicy;
  3.  prowadzenia postępowań ekstradycyjnych;
  4.  prowadzenia postępowań w sprawie realizacji Europejskiego Nakazu Aresztowania;
  5.  występowania do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania;
  6.  udziału w postępowaniach przed Sądem Okręgowym w zakresie obrotu prawnego z zagranicą;
  7.  udzielania konsultacji prokuratorom w zakresie prawa karnego międzynarodowego;
  8.  pełnienia dyżurów zgodnie z § 310 Regulaminu wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury;
  9.  wykonywania zadań związanych z obsługą i administrowaniem przez Prokuratora Okręgowego danymi w systemach informatycznych;
  10.  koordynowania działań zapewniających prawidłowe funkcjonowanie systemów informatycznych w Prokuraturze Okręgowej i podległych Prokuraturach Rejonowych;
  11.  zapewnienia obsługi informatycznej i administrowanie systemami informatycznymi w Prokuraturze Okręgowej i podległych Prokuraturach Rejonowych;
  12.  zapewnienia przestrzegania zasad bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz ochrony danych osobowych w Prokuraturze Okręgowej i podległych Prokuraturach Rejonowych;
  13.  współpracy z 7 Wydziałem Budżetowo - Administracyjnym w zakresie przygotowywania wniosków o wszczęcie zamówienia publicznego dotyczącego zakupu sprzętu lub usług informatycznych;
  14.  opracowywania projektów regulacji prawnych dotyczących wdrażania o utrzymania systemów informatycznych w Prokuraturze Okręgowej i podległych Prokuraturach Rejonowych, uwzględniających rozwiązania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych i przetwarzanych w nich danych;
  15.  wykonywania analiz kryminalnych;
  16.  administrowania i obsługi stanowiska dostępowego do Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych, Systemu Informacyjnego Schengen, Krajowego Rejestru Karnego, Centralnej Bazy Danych Systemu Informatycznego Prokuratury i innych zewnętrznych baz danych;
  17.  administrowania stroną internetową i Biuletynem Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Suwałkach;
  18.  administrowania elektroniczną skrzynką podawczą Prokuratury Okręgowej w Suwałkach na platformie ePUAP;
  19.  obsługi technicznej czynności wykonywanych w postępowaniu karnym z zastosowaniem technik informatycznych;
  20.  obsługi wideokonferencji;
  21.  prowadzenia ewidencji sprzętu komputerowego i oprogramowania.

2. W ramach 4 Wydziału  Organizacyjno – Sądowego wyodrębnia się:

– Dział Postępowania Sądowego kierowany przez Kierownika Działu  Marka Piłasiewicza – Prokuratora Prokuratury Okręgowej

telefon : + 48 87 562 86 11

telefon do sekretariatu : + 48 87 562 86 40

Dział Sądowy swoim zakresem działania obejmuje następujące zadania:

  1.  
  2. udział w postępowaniach odwoławczych przed sądem okręgowym w sprawach karnych prowadzonych w prokuraturach okręgowych i prokuraturach rejonowych, w których ma zastosowanie § 328 pkt 3 Regulaminu wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury;
  3. udział prokuratorów w postępowaniu odwoławczym przed Sądem Okręgowym w sprawach z zakresu postępowania wykonawczego, cywilnych, ze stosunku pracy, ubezpieczeń społecznych i gospodarczych oraz w innych postępowaniach przewidzianych przez ustawy;
  4. udział prokuratorów w postępowaniu administracyjnym, przed sądami administracyjnymi;
  5. nadzór nad udziałem prokuratorów Prokuratur Rejonowych w postępowaniu przed sądami i innymi organami;
  6. kształtowanie praktyki prokuratorskiej w zakresie postępowania sądowego;
  7. ocena wniosków o wznowienie postępowania sądowego oraz udział w postępowaniu przed sądem w tego rodzaju sprawach;
  8. kierowanie wniosków o uzasadnienie wyroku sądu odwoławczego w przypadku stwierdzenia uchybień wymienionych w art.439 kpk lub innego rażącego naruszenia prawa, o którym mowa w art. 523 kpk;
  9. udział prokuratorów przed sądem w postępowaniu wykonawczym i postępowaniu o ułaskawienie;
  10. podejmowanie działań w celu zapobieżenia naruszeniom prawa.

Prokuratorzy Wydziału IV Organizacyjno-Sądowego wykonują nadto zadania wskazane w art.3 § 1 ust.1 ustawy Prawo o prokuraturze.

Bezpośredni nadzór nad pracą prokuratorów 4 Wydziału Organizacyjno-Sądowego sprawuje Prokurator Okręgowy w Suwałkach, z wyjątkiem zadań określonych w ust, 1 pkt 27- 39 i zadań określonych w ust 2 i 3, nad którym bezpośredni nadzór sprawuje Zastępca Prokuratora Okręgowego.

Starszy Inspektor d/s Biurowości i Statystyki – Dorota Michałowska

telefon : + 48 87 562 86 27

fax : + 48 87 562 86 88

Główny Specjalista d/s Kadr – Teresa Szulc

kadry : telefon : + 48 87 562 86 61

fax : + 48 87 562 86 88

7 Wydział Budżetowo-Administracyjny

7 Wydział  Budżetowo-Administracyjny

kierowany przez Dyrektora Finansowo- Administracyjnego, który swoim zakresem działania obejmuje zapewnienie prawidłowego wykonywania zadań i funkcji przez dysponenta budżetu trzeciego stopnia poprzez:

  1.  przygotowanie projektu planu finansowego, przedstawieniu go dysponentowi wyższego stopnia, przygotowanie planu finansowego Prokuratury Okręgowej i podległych Prokuratur Rejonowych, a następnie wykonywanie planu finansowego danej jednostki;
  2.  przygotowanie projektu budżetu w układzie zadaniowym Prokuratury Okręgowej i podległych Prokuratur Rejonowych, a następnie wykonywanie wydatków w układzie zadaniowym;
  3.  opracowywanie w porozumieniu z właściwym dysponentem wyższego stopnia harmonogramu realizacji planu finansowego;
  4.  dysponowanie rachunkiem bieżącym, z wyodrębnieniem rachunków dochodów i wydatków;
  5.  sprawowanie nadzoru i kontroli nad realizacją zadań określonych w planie finansowym Prokuratury Okręgowej i podległych Prokuratur Rejonowych, przestrzeganie zasad gospodarki finansowej, w tym gospodarowania mieniem Skarbu Państwa, przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych oraz funkcjonowania adekwatnej, skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej;
  6.  organizowanie właściwego przepływu informacji w zakresie realizacji zadań finansowych z budżetu państwa, w tym programów wieloletnich w Prokuraturze Okręgowej i podległych Prokuraturach Rejonowych oraz dokonywanie ich kwartalnej oceny i przekazywanie jej wraz z niezbędnymi wnioskami dysponentowi wyższego stopnia;
  7.  podejmowanie działań organizacyjnych na rzecz optymalizacji wydatków związanych z funkcjonowaniem Prokuratury Okręgowej i podległych Prokuratur Rejonowych;
  8. prowadzenie działalności inwestycyjnej na obszarze działania Prokuratury Okręgowej i podległych Prokuratur Rejonowych;
  9. zadania z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, zgodnie z odrębnymi przepisami.

Bezpośredni nadzór nad pracą 7 Wydziału sprawuje Prokurator Okręgowy.

p.o. Dyrektor Finansowo Administracyjny – Izabela Łobacz-Taudul

telefon : + 48 87 562 86 12

fax : + 48 87 562 86 88

Główna Księgowa – Marzena Kotarska

telefon : + 48 87 562 86 09

Samodzielny Dział do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych

Samodzielny Dział do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych,

kierowany przez Pełnomocnika do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych, obejmujący zakresem swojego działania:

  1.  ochronę wytwarzanych, przetwarzanych, przekazywanych lub przechowywanych informacji niejawnych;
  2.  ochronę systemów i sieci teleinformatycznych, w których są wytwarzane, przetwarzane, przechowywane lub przekazywane informacje niejawne;
  3.  kontrolę przestrzegania przepisów o ochronie informacji niejawnych;
  4.  szkolenie pracowników w zakresie ochrony informacji niejawnych;
  5.  zapewnienie ochrony fizycznej obiektów Prokuratury Okręgowej i podległych Prokuratur Rejonowych.
  1.  W ramach Działu funkcjonuje : Kancelaria Tajna Prokuratury Okręgowej w Suwałkach oraz

- Oddział Kancelarii Tajnej Prokuratury Okręgowej w Suwałkach dla Prokuratury Rejonowej w Augustowie;

- Oddział Kancelarii Tajnej Prokuratury Okręgowej w Suwałkach dla Prokuratury Rejonowej w Ełku;

- Oddział Kancelarii Tajnej Prokuratury Okręgowej w Suwałkach dla Prokuratury Rejonowej w Olecku;

- Oddział Kancelarii Tajnej Prokuratury Okręgowej w Suwałkach dla Prokuratury Rejonowej w Sejnach;

- Oddział Kancelarii Tajnej Prokuratury Okręgowej w Suwałkach dla Prokuratury Rejonowej w Suwałkach, których organizację i zakres działania określają odrębne przepisy.

 Bezpośredni nadzór nad pracą Samodzielnego Działu do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych sprawuje Prokurator Okręgowy

Pełnomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych - Katarzyna Przekop-Luto

telefon : + 48 87 562 86 60

Stanowiska samodzielne

W Prokuraturze Okręgowej tworzy się samodzielne stanowiska pracy:

 

  1.  Stanowisko Audytora Wewnętrznego, do wykonywania zadań w zakresie audytu wewnętrznego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r, o finansach publicznych;
  2.  Stanowisko do Spraw BHP do wykonywania funkcji doradczej i kontrolnej w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, obejmującej swoim zakresem działania służby BHP na obszarze prokuratur okręgu suwalskiego;
  3.  Stanowisko Inspektora Ochrony Danych - do wykonywania zadań z zakresu ochrony danych osobowych, zgodnie z odrębnymi przepisami, w Prokuraturze Okręgowej i podległych jej prokuraturach rejonowych;
  4.  Stanowisko do Spraw Obronnych, dla zapewnienia prawidłowej realizacji zadań w zakresie obronności państwa zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 listopada 1967r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej i innych ustaw oraz wydanych na ich podstawie aktów wykonawczych;

 Bezpośredni nadzór nad samodzielnymi stanowiskami pracy sprawuje Prokurator Okręgowy.

Starszy Inspektor ds. Obronnych –  obejmuje zakresem swojego działania zadania określone odrębnym zarządzeniem.

telefon : + 48 87 562 86 37

Audytor Wewnętrzny – Sebastian Kozakiewicz – obejmuje zakresem swojego działania zadania określone odrębnym zarządzeniem.

telefon : + 48 87 562 86 28

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
10.11.2020 15:02 Iwona Tomkiewicz
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Iwona Tomkiewicz
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Organy i osoby oraz ich kompetencje 14.0 06.06.2024 08:31 Iwona Tomkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 13.0 14.05.2024 08:56 Daniel Staśkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 12.0 15.04.2024 11:51 Daniel Staśkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 11.0 10.05.2023 11:49 Iwona Tomkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 10.0 11.01.2023 08:20 Iwona Tomkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 9.0 28.02.2022 12:21 Iwona Tomkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 8.0 28.02.2022 12:20 Iwona Tomkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 7.0 10.01.2022 12:00 Daniel Staśkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 6.0 10.01.2022 11:59 Daniel Staśkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 5.0 10.01.2022 11:58 Daniel Staśkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 4.0 10.01.2022 11:28 Daniel Staśkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 3.0 04.01.2022 11:06 Iwona Tomkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 2.0 09.02.2021 10:04 Iwona Tomkiewicz
Organy i osoby oraz ich kompetencje 1.0 10.11.2020 15:02 Iwona Tomkiewicz

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}