Zawiadomienie pokrzywdzonych i składających zawiadomienia o przestępstwie o skierowaniu do Sądu aktu oskarżenia w sprawie o sygn. PO III Ds 101.2016, prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie
Na podstawie art. 131 § 2 kpk w zw. z art. 334 § 3 kpk zawiadamia się wszystkich pokrzywdzonych oraz składających zawiadomienia o przestępstwie, w sprawie o sygn. PO III Ds 101.2016, prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, o tym, że w dniu 21 kwietnia 2023 r. został w tej sprawie skierowany do Sądu Okręgowego w Warszawie Wydział Karny, akt oskarżenia przeciwko Marcinowi K., Kajetanowi J., Tomaszowi S., Mariuszowi C., Wojciechowi P., Przemysławowi B., Sebastianowi B., Mateuszowi B., Nikolajowi P., Jakubowi W., Adrianowi W., Tomaszowi J., Oldze C., Sylwestrowi Z. i Renacie S., podejrzanym o kierowanie i udział w okresie od 01 marca 2015 roku do 08 stycznia 2020 r. w Warszawie, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie w zorganizowanej grupie przestępczej związanej z działalnością spółek Gamma Nova Sp. z o.o., TMC Sp. z o.o., Medical M2 Sp. z o.., CMSF Sp. z o.o. (CMSE Sp. z o.o.), WCMZ Sp. z o.o. i Gerimed Sp. z o.o., mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko mieniu, polegających na doprowadzaniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób, będących klientami powyższych spółek, tj. o czyny z art. o czyn z art. 258 § 1 i 3 kk, art. 286 § 1 kk w zw. z art. 294 § 1 kk i inne.
Data publikacji 28.04.2023 r.
Pouczenie pokrzywdzonego
1) Jeżeli akt oskarżenia wniósł oskarżyciel publiczny, pokrzywdzony może aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 54 § 1 kpk).
2) Pokrzywdzony, a także prokurator, może aż do zamknięcia przewodu na rozprawie głównej złożyć wniosek o naprawienie szkody lub zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, o którym mowa w art. 46 § 1 kk (art. 49a kpk).
3) Zgodnie z art. 107 § 2 kpk orzeczenia nakładające obowiązek naprawienia szkody lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz nawiązkę orzeczone na rzecz pokrzywdzonego uważa się za orzeczenia co do roszczeń majątkowych, jeżeli nadają się do egzekucji w myśl przepisów kpc.