W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Premier: jesteśmy z przedsiębiorcami i pomagamy im zdobyć zagraniczne rynki

07.07.2020

Podczas wizyty w województwie wielkopolskim premier Mateusz Morawiecki odwiedził firmę Berotu w Glinnie oraz Polską Dystrybucję Budowalną w Krzemieniewie. Spotkanie było okazją do podsumowania rządowego wsparcia dla polskich przedsiębiorców. Rząd dba o interesy polskich firm nie tylko w czasie pandemii COVID-19. Obok pieniędzy z Tarczy Antykryzysowej, przedsiębiorcy korzystają także z obniżki podatku CIT z 19 do 9 proc. Od początku przyszłego roku zacznie obowiązywać również tzw. estoński CIT, który będzie kolejnym ułatwieniem dla firm.

Premier Mateusz Morawiecki idzie z mężczyznami po siedzibie firmy.

Przedsiębiorcy, jesteśmy z wami i pomagamy wam w ekspansji na rynki zagraniczne tak, jak byliśmy z wami w tych najtrudniejszych miesiącach pandemii, kiedy Tarcza Antykryzysowa pozwoliła ocalić miliony miejsc pracy

– mówił premier Mateusz Morawiecki

Rządowa pomoc w dobie pandemii COVID-19

Wraz z pandemią koronawirusa rząd uruchomił wsparcie dla przedsiębiorców. Jak podkreśla premier Mateusz Morawiecki, głównym celem jest zapewnienie pracownikom stabilności zatrudnienia, a firmom możliwości rozwoju.

Do polskich przedsiębiorstw trafiło już prawie 110 mld zł, co pozwoliło na uchronienie ok. 5 mln miejsc pracy. Dzięki szybkiej reakcji rządu, Polska znajduje się w lepszej sytuacji niż inne kraje w Europie. Obecnie jesteśmy drugim państwem w Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem.

Estoński CIT – czyli większe zdolności inwestycyjne polskich firm

Polski rząd wspiera firmy nie tylko podczas kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Dowodem na to jest obniżka podatku CIT z 19 do 9 proc. oraz tzw. estoński CIT, który zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

Dla przedsiębiorców, oprócz Konstytucji Biznesu i najniższego podatku CIT, jaki mamy w Europie, wdrażamy też tzw. estoński CIT. Myślę, że wszyscy przedsiębiorcy docenią to, że w tym trudnym czasie epidemii byliśmy z nimi i zareagowaliśmy z refleksem

– dodał szef rządu.

Estoński CIT to nowoczesny sposób opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczeniu podatków. Dzięki temu rozwiązaniu firmy nie będą płacić podatku w miesięcznych, czy też kwartalnych zaliczkach, ani rozliczać się rocznie. Będą go płacić dopiero w momencie wypłaty zysku. Większe zdolności inwestycyjne polskich firm, wzrost produktywności i innowacyjności, czy oszczędność czasu przy rozliczeniach podatków – to tylko niektóre z korzyści jakie zaoferuje małym i średnim przedsiębiorcom tzw. estoński CIT.

***

Berotu to polska firma zajmująca się produkcją mebli dla szwedzkiego koncernu IKEA. Swoją działalność rozpoczęła w 2015 r. Od tego czasu do produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie i maszyny, pozwalające uzyskać doskonałą jakość i precyzję dostaw przy konkurencyjnej cenie.

Polska Dystrybucja Budowlana to firma specjalizująca się w hurtowej dystrybucji materiałów budowlanych znanych marek oraz w rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań IT pozwalających optymalizować koszt dostawy materiałów budowlanych.

Wideo

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}